Тимът на Арсенал се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига. Момчетата на Арсен Венгер отстраниха Рома след изпълненине на дузпи. В редовното време Рома спечели с 1:0 и изравни общия резултат (1:1). Така се стигна до продължения, в които резултатът се запази. При дузпите "артилеристите" показа по-здрави нерви и след 7-6 се поздравиха с победата. Решителният пропуск бе направен от Макс Тонето.

Още в 9-ата минута Жуан изведе Рома напред и напрактика и ликвидира преднината на лондончани от първия мач. Бразилецът наказа неконцентрираната защита на гостите и от няколко метра прати топката в мрежата на Алмуния.В следващите минути играта бе равностойна, като "вълците" бяха вдъхновени от завърналия се в игра Франческо Тоти. В минутите след гола играта бе равностойна като неприятна контузия получи голмайсторът Жуан. Останал без здрави защитници наставникът на Рома Лучано Спалети бе принуден да пусне в игра Баптища, който пък по-късно направи най-сериозния пропуск в мача. До края на първото полувреме Тадей стреля опасно, но Алмуния показа класа. Арсенал се отчете с два удара на Ван Перси и Ебуе, които не намериха целта.

В началото на втората част Саня можеше да изравни, но и той пропусна. С минаването на времето двата отбора намалиха темпото, а резултатът се запази. Така двубоят отиде в продължения. В тях не се стигна до промени и победителят трябваше да бъде определен чрез дузпи.

Още при първата дузпа Едуардо пропусна за Арсенал. В ответното изпълнение Пизаро бе точен и даде преднина на Рома. При следващата размяна обаче резултатът бе изравнен, след като Ван Перси се разписа за "артилеристите", а Вучунич изпълни надменно и Алмуния парира ударът му. Последваха по 5 дузпи за двата отбора, които бяха реализирани, за да се стигне до последните две изпълнения. За англичаните Диаби изпълни точно, докато Макс Тонето прати топката далеч над вратата и тимът на Арсен Венгер ликуваше.

Така Арсенал ще чака да научи името на своя съперник за четвърфиналите, които ще се играят на 6-7 април.

РОМА - АРСЕНАЛ 6:7 след дузпи (1:0 в редовното време, 1:1 общ резултат)
1:0 Жуан (9)

РОМА (4-3-2-1): Дони; Мота, Диамотен, Жуан (27 - Ж. Баптища), Рийзе; Пизаро, Бриги (119 - Монтела), Тонето; Тадей (90 - Акуилани), Вучинич; Тоти

АРСЕНАЛ (4-2-3-1): Алмуния; Саня, Тире, Галас, Клиши; Диаби, Денилсон; Ебуе (75 - Уолкот), Насри, Ван Перси; Бендтнер (85 - Едуардо)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Пизаро, Мота (Рома); Диаби (Арсенал)
СЪДИЯ: Мехуто Гонсалес (Испания)
СТАДИОН: "Олимпико", Рим