Тимът на Байерн (Мюнхен) записа впечатляващ успех със 7:1 като домакин на Спортинг (Лисабон) в двубоя-реванш от осминафиналите в Шампионската лига. Отборът на Юрген Клинсман буквално се подигра със своя съперник и след 5:0 в първия мач продължава напред с общ резултат 12:1.

Лукаш Подолски се отличи с 2 попадения за баварците. Освен него се разписаха още Швайнщайгер, Ван Бомел, Клозе и Мюлер, а Полга си отбеляза автогол. За португалците почетното попадение бе реализирано от Жоао Моутиньо.

Срещата започна повече от добре за домакините и в 7-ата минута Зе Роберто намери Подолски на границата на наказателното поле. Бившият играч на Кьолн показа класа и с чудесен удар прехвърли вратаря Руи Патрисио. Няколко минути по-късно Клозе можеше да удвои резултата, след като ударът му срещна гредата. Това обаче се случи в 34-ата минута, когато Подолски добави една избита топка. Голът шокира домакините и в 39-ата минута Полга си отбеляза автогол.
В 42-ата минута Жоао Моутиньо от Спортинг върна едно попадение с удар извън наказателното поле. Още при следващата атака преднината от 3 гола на домакините бе възстановена от Бастиян Швайнщайгер.

След почивката картината не се промени, а баварците играха за публиката си. В 74-ата минута Ван Бомел направи 5:1 с глава. Последните минути се превърнаха в истински кошмар за гостите, като първо Клозе в 82-ата минута, а после и Мюлер добавиха нови два гола за крайното 7:1.

Така с общ резултат 12:1 Байерн продължава напред.

БАЙЕРН – СПОРТИНГ (Л) 7:1
1:0 Подолски (8)
2:0 Подолски (34)
3:0 Полга (39-автогол)
3:1 Мутиньо (42)
4:1 Швайнщайгер (43)
5:1 Ван Бомел (74)