Ливърпул разби с 4:0 Реал Мадрид и се класира напълно заслужено за четвъртфиналите в Шампионската лига. Преди две седмици "мърсисайдци" също надделяха над "кралския" клуб с 1:0 в испанската столица. Стивън Джерард отпразнува подобаващо своя стотен мач в европейските клубни турнири, като отбеляза две гола.

Срещата започна с натиск на домакините. Масчерано и Торес пропуснаха ранни шансове да изведат тима си напред в резултата. В 16-ата минута настъпи объркване в "бялата" отбрана, Пепе се подхлъзна, Каут нахлу в наказателното поле и сервира топката на крака на Фернандо Торес, който на празна врата откри.

В 27-ата минута кълбото бе центрирано в пеналтерията на Реал и Арбеола игра с глава. Хайнце се опита да изчисти, но вместо това неволно игра с ръка. Франк де Блекере посочи бялата точка, откъдето Джерард реализира без проблеми за 2:0. Така на почивката "червените" се оттеглиха със солидна преднина. Те напълно контролираха развоя на срещата, като можеха да вкарат още попадения.

В 47-ата минута Ливърпул реши окончателно сблъсъка. Райън Бабел развинти на дясното крило Серхио Рамос и центрира остро. Връхлитащият Джерард засече кълбото със сълен шут в ъгъла на Касияс и направи резултата класически. До края на срещата Реал се опита да отбележи поне почетен гол. Снайдер и Гаго обстрелваха Рейна, но неуспешно. В 80-ата минута Игуаин отбеляза гол, но той бе отмене заради засада. В добавеното време на мача Масчерано изведе Досена сам срещу мадридския страж и резервата направи резултата 4:0.

Така "мърсисайдци" се класираха  за четвърти път в последните пет години на 1/4 финал в турнира. За Реал това бе пето поредно отпадане в първия елиминационен кръг в Шампионската лига. Двубоите от следващата фаза ще се играят на 7/8 април, а реваншите са насрочени за седмица по-късно.