Манчестър Сити за пореден път доказа, че към този момент е най-добрият отбор на континента, когато става въпрос за постигането на обрати. Десет минути преди края на срещата им в Шампионската лига срещу Борусия (Дортмунд), "гражданите" губеха с 0:1, но късно попадения на Стоунс и Ерлинг Халанд, сътвориха поредната луда вечер на "Етихад".

Шахтьор (Донецк) - Селтик 1:1 в Шампионската лига

Пропуски лишиха Селтик от престижен успех над Шахтьор

"Детелините" със силен мач в Шампионската лига

"Гражданите" владееха топката в големи периоди и контролираха случващото се на терена в първата част на двубоя. Те обаче не създаваха чисти ситуации пред вратата на гостите. Борусия бе разположен доста дефанзивно, като разчиташе на контраатаки и в редките моменти, в които успяваше да ги организира, те изглеждаха опасни.

Така интересното започна с подновяването на играта. В 55-ата минута изчистена топка от корнер стигна до Марко Ройс. Звездата на Борусия отправи силен изстрел, а на пътя на кълбото застана Джуд Белингам, който с глава продължи в мрежата на Едерсон.

Гуардиола реагира на пасивната игра на отбора си, като извърши тройна смяна преди да е изминал половин час игра. Бернардо Силва, Фил Фоудън и Хулиан Алварес влязоха на мястото на Марез, Грийлиш и Гюндоган. Ман Сити се активизира, но имаше нова опасност пред вратата на домакините. В 67-ата минута "гражданите" стигнаха до първати си по-сериозна възможност, което бе и първи шанс за Холанд. Де Бройне го изведе отлично, но ъгълът бе малък и ударът на норвежеца срещна външната страна на гредата.

Милан - Динамо (Загреб) 3:1 в Шампионската лига

Милан с първа победа за сезона в Шампионската лига

"Росонерите" очаквано се справиха с Динамо (Загреб)

За кой ли път обаче Манчестър Сити демонстрира уникалната си успеваемост да обръща наглед изгубени двубои. "Гражданите" стигнаха до споменатия обрат в края. Джон Стоунс изравни в 80-ата минута, а четири минути по-късно Холанд се разписа благодарение прекрасната асистенция на Жоао Кансело.

В другия двубой от групата ФК Копенхаген и Севиля завършиха при равен резултат 0:0.

Нова тежка вечер за Ювентус, ПСЖ обърна Макаби Хайфа в Израел

Нова тежка вечер за Ювентус, ПСЖ обърна Макаби Хайфа в Израел

Любопитен развой на мачовете в група H