Отборът на Милан се поздрави с първа победа през новия сезон в Шампионската лига. "Росонерите" коригираха неубедителния си резултат срещу Залцбург преди седмица и тази вечер надиграха Динамо (Загреб) с 3:1. "Модрите" от своя страна не съумяха да повторят подвига си, като преди няколко дни сътвориха сензация срещу Челси, довела и до освобождаването на мениджъра им Томас Тухел.

Селекцията на Стефано Пиоли откри резултата в 45-ата минута, когато точен от дузпа беше Оливие Жиру. Веднага след паузата Милан удвои своята преднина, след като Алексис Салемакерс отбеляза във втори пореден двубой от ШЛ.

Динамо през целия мач демонстрираше смел футбол, а националът на Хърватия - Мислав Оришич върна интригата с гол за 1:2 в 56-ата минута.

В крайна сметка точка на спора в полза на миланистите положи Томазо Побега. Завърналият се на "Сан Сиро" халф демонстрира голяма класа, засичайки топката от воле, след което тя намери напречната греда и се озова в мрежата на Ливакович.