Отборите на Шахтьор (Донецк) и Селтик не се победиха (1:1) в двубой от група F на Шампионската лига. Поради затрудненията да домакинства в своята родина, "миньорите" приеха опонента си във Варшава, а на стадион "Войска Полскего" имаше някои интересни нефутболни събития свързани с войната в Украйна и смъртта на Кралица Елизабет II.

"Детелините" изненадващо откриха резултата в 10-ата минута, когато включване на Рео Хатате завърши с диагонален изстрел в мрежата. След това повторенията показаха, че за да премине кълбото зад голлинията, "принос" има халфът на Шахтьор - Артьом Бондаренко.

Паритетът беше възстановен в 29-ата минута, когато Судяков пусна пас в перспектива за Мудрик. №10 на "оранжево-черните" надбяга персоналния си пазач, а след това с мощен шут под гредата направи 1:1.

В 33-ата минута попадение на Мариан Швед от Шахтьор беше отменено поради засада.

През втората част Селтик беше отборът с по-чисти голови положения, като сериозни пропуски направиха Маеда, Якумакис и Жота.

Милан - Динамо (Загреб) 3:1 в Шампионската лига