Наполи спечели домакинството си на Ливърпул в среща от Група "С" на Шампионската лига.

Битката на стадион "Сан Паоло" завърши при резултат 1:0. Гола на победата за тима си вкара Лоренцо Инсине, разписал се в последната минута на мача.

Гостите нямаха притеснения с контузени футболисти за днешното трудно гостуване, като Ван Дайк и Ориги попаднаха в групата на тима. Единственият контузен в състава на "червените" бе Лалана, който е с проблеми в слабините.

За домакините аут бяха Мерет, Гулам и Кирикеш, а всички други футболисти бяха на разположение на Карло Анчелоти за днешната среща.

Снимка 381732

Източник: UEFA.com

Неаполитанци не успяха да победят Цървена звезда при визитата си в Белград и записаха равенство 0:0 в първия си мач от най-комерсиалния клубен турнир.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена тази вечер:

Наполи - Ливърпул 1:0, гол на Инсине!

Начало на сблъсъка!

През първата част от сблъсъка домакините бяха подчертано по-активният тим на терена, като съперникът им на практика не създаде нито една сериозна опасност пред Давид Оспина.

Акциите за неаполитанския състав се състояха основно в бързи действия и скоростни разигравания между Инсине и Кайехон в предни позиции. Когато те бяха добре затваряни от снажните бранители на мърсисайдци, Милик се включваше от втора линия и излизаше лице в лице със защитниците на Ливърпул.

Снимка 381746

Именно Милик можеше да се разпише в средата на полувремето, но безупречният до този конкретен момент Алисон спаси.

На стража на гостите му се наложи още в няколко отделни случая да доказва класата си, като основно това се случваше при опитите на Инсине да порази целта.

Хамшик бе сред "мълчаливите" състезатели в редиците на "небесносините". Такъв за "червените", за съжаление на феновете по трибуните, бе Мохамед Салах.

Снимка 381731

Нито една сериозна опасност пред вратата на съперника, в полза на гостите. Това едва ли се понрави на Клоп преди почивката.

За капак в лагера на английския състав се стигна и до сериозна контузия на Кейта. Без да е влизал в съприкосновение с футболист на Наполи, той се свлече на земята и поиска медицинска помощ. Наложи се на терена дори да влезе кола, която да пренесе футболиста, който вече бе качен на носилка и привързан към нея с предпазни колани. На този етап не е ясно какво е точното естество на травмата на Кейта, като не се съобщават подробности за състоянието му.

Второто полувреме не предложи кой знае колко вълнуващи моменти, като Анчелоти опита да изостри максимално постройката си, включвайки в игра всички налични атакуващи състезатели, но този му подход не сработи.

Снимка 381730

Ливърпул остана все така "кротък" до последния сигнал, а Салах дори изглеждаше примирен с очертаващото се нулево равенство на терена и въобще случващото се в този мач.

Малко преди последния сигнал Мертенс нацели напречната греда зад Алисон, но топката така и не пожела да влезе във вратата му.

В последната минута на редовното време обаче Лоренцо Инсине получи невероятен пас от Кайехон и засече топката в мрежата за крайното 1:0.

Снимка 381728

Наполи е лидер в групата, с актив от 4 спечелени точки до момента. Ливърпул е с пункт по-малко и заема второто място в подреждането.