Страничният съдия вдига флага си, маркирайки засада.

Мертенс заменя Милик.

68′

Руис е заменен от Верди.

64′

Несериозни действия от страна на Салах, предвид факта, че целият отбор работи в тази атака на Ливърпул по такъв начин, че да може египтянинът да бъде облагодетелстван.

Загуби топката Салах.

С лекота.

Снимка 381731

62′

Зачестиха тежките влизания в средата на терена.

Не е изключено и броят на официалните предупреждения да се увеличи.

Снимка 381724

58′

Руис е изведен между двама бранители, очи в очи с Алисон!

Забави се футболистът на Наполи и топката му беше отнета.

55′

Солидна намеса на Ван Дайк, отново след пробив на Инсине в пеналта.

Пореден ъглов удар за Наполи.

Нищо любопитно и запомнящо се след изпълнението му.

51′

Удар на Руис!

Алисон този път хваща кълбото в ръцете си.

50′

Далечен изстрел на Милик!

Алисон избива топката, която се запътва към Инсине, но в последния момент Гомес я вади в корнер.

Чудесна ситуация за домкините.

Поредна такава за тях в мача.

45′

Играта е подновена.

45+1′

През първата част от сблъсъка домакините бяха подчертано по-активният тим на терена, като съперникът им на практика не създаде нито една сериозна опасност пред Давид Оспина.

Акциите за неаполитанския състав се състояха основно в бързи действия и скоростни разигравания между Инсине и Кайехон в предни позиции. Когато те бяха добре затваряни от снажните бранители на мърсисайдци, Милик се включваше от втора линия и излизаше лице в лице със защитниците на Ливърпул.

Именно Милик можеше да се разпише в средата на полувремето, но безупречният до този конкретен момент Алисон спаси.

На стража на гостите му се наложи още в няколко отделни случая да доказва класата си, като основно това се случваше при опитите на Инсине да порази целта.

Хамшик бе сред "мълчаливите" състезатели в редиците на "небесносините". Такъв за "червените", за съжаление на феновете по трибуните, бе Мохамед Салах.

Нито една сериозна опасност пред вратата на съперника, в полза на гостите. Това едва ли се понрави на Клоп преди почивката.

За капак в лагера на английския състав се стигна и до сериозна контузия на Кейта. Без да е влизал в съприкосновение с футболист на Наполи, той се свлече на земята и поиска медицинска помощ. Наложи се на терена дори да влезе кола, която да пренесе футболиста, който вече бе качен на носилка и привързан към нея с предпазни колани. На този етап не е ясно какво е точното естество на травмата на Кейта, като не се съобщават подробности за състоянието му.

45′

Почивка.

44′

Четири минути добавено време.

Основно това се дължи на забавянето на играта при контузията на Кейта.

44′

Засада на Кайехон.

Оставаше той очи в очи с Алисон...

Повторенията показват, че решението на съдиите отново е правилно.

44′

Жълт картон за Джеймс Милнър.

39′

Нито една сериозна опасност за Ливърпул, в рамките на това първо полувреме.

Със сигурност това е показател, който не би се понравил на Клоп.

34′

Сигурни действия на Оспина при едно от центриранията в наказателното му поле.

Вратарят едва не контузва сериозно Албиол, след като се блъска с всичка сила в тялото му.

32′

Шут на Милик от близка дистанция!

Уверена намеса на Алисон.

Избива топката, а след това я хваща в ръцете си.

30′

Скоростна контраатака на Наполи.

Вайналдум се подхлъзна и предостави топката на съперника.

Последният пас на Кайехон към Инсине не е добър.

24′

Жълт картон за Кулибали.

22′

Няколко добри намеси на Робъртсън в защита.

Алисон праща топката директно пред полето на Оспина.

Никой не успява да я отиграе подобаващо.

19′

Тежка контузия на Кейта.

Футболистът е изнесен със специална кола, след като бе поставен върху носилка и обезопасен с предпазни колани.

Заменен е от Джордан Хендерсън, който слага на ръката си капитанската лента на отбора.

17′

И Кайехон изпробва точността на удара си.

Далечен шут на бившия футболист на Реал (Мадрид).

Неточен.

15′

Привидно спокойствие на терена.

След силните първи минути, сякаш емоциите са в застой.

10′

Инсине стреля!!!

Топката преминава на сантиметри от рамката на вратата, пазена от Алисон.

Кайехон не е доволен, тъй като очакваше подаване от съотборника си.

8′

Фирмино се опитва да изведе Салах зад защитата на съперника.

Това става възможно, страничният арбитър този път не вдига флага си, но пасът е прекалено силен и египтянинът не достига до топката.

6′

Засада и на Мане.

Още по-дискусионна ситуация от предходната...

5′

Опит за налагане на преса от страна на футболистите на Ливърпул.

По всяка вероятност това е едно от задължителните указания към звездите на тима от мениджъра Юрген Клоп.

3′

Засада на Инсине.

Тънка ситуация, но коректно решение на страничния арбитър.

2′

Може да се приеме като известна изненада включването на Максимович, за сметка на Хисай в редиците на Наполи.

Като цяло обаче, постройките на двата тима са по-скоро очаквани.

Снимка 348469

Източник: EPA/БГНЕС

1′

"Сан Паоло" се пълни буквално с нови стотици зрители на всяка изминала минута.

Всичко е готово за началото!

Снимка 381716

1′

Диавара Шакири

Наполи е домакин на Ливърпул в среща от Група "С" на Шампионската лига. Битката на стадион "Сан Паоло" започва в 22:00 часа.

Гостите нямат нови притеснения с контузени футболисти за днешното трудно гостуване, като Ван Дайк и Ориги попаднаха в групата на тима. Единственият контузен в състава на "червените" е Лалана, който е с проблеми в слабините.

За домакините аут са Мерет, Гулам и Кирикеш, а всички други футболисти са на разположение на Карло Анчелоти за днешната среща.

Снимка 344846

Неаполитанци не успяха да победят Цървена звезда при визитата си в Белград и врътнаха 0:0 в първия си мач от най-комерсиалния турнир, така че днес тимът ще гони успех на всяка цена, но това ще стане доста трудно.

В последните си пет срещи от всички турнири италианците са записали три успеха, реми, както и загуба срещу Ювентус в последния си мач.

Отборът от Англия от своя страна има на сметката си същите показатели, като в последните два мача не познава вкуса на успеха, след като загуби и врътна реми срещу Челси съответно за Купата на Лигата и за първенството.

Джейми Карагър: Кой каза, че Мохамед Салах е длъжен отново да вкара 40 гола?

Карагър: Кой каза, че Салах е длъжен отново да вкара 40 гола?

"Сезонът му може да е добър и без да блести"

Наполи спечели само два от последните си девет мача от Шампионската лига и определено не се представя особено добре в турнира напоследък, докато Ливърпул загуби само един от шестте си мача в турнира през миналия сезон.