90+2′
Турнир: Шампионска лига Стадион: "Диего Армандо Марадона", гр. Неапол, Италия Зрители:
90+2′

КРАЙ НА МАЧА! Наполи е на 1/4 финалите!

81′

Под бурните аплодисменти на стадиона, Виктор Осимен бе заменен от Джовани Симеоне

78′

Жуан Жезуш получи жълт картон.

67′

Политано излиза, влиза Лосано.

67′

Макс заменя Кристофър Ленц

66′

Жуан Жезуш влезе на мястото на Мин-Джей Ким.

64′

ГОЛ ЗА НАПОЛИ! Желински е точен и прави резултата 3:0!

Снимка 610443

62′

Дузпа за Наполи! Желински бе фаулиран от Соу и съдията бе категоричен.

54′

Осимен успя да се изправи на крака и ще продължи двубоя, може би в търсене на хеттрик.

53′

ГОЛ ЗА НАПОЛИ! "Небесносините" отново показаха класата си!  Джовани Ди Лоренцо подаде диагонален пас към Виктор Осимен, който имаше лесна да удвои резултата на празната врата. При положението обаче звездата на Наполи се контузи и не успя да изпита радост от попадението си.

Снимка 610444

45′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45+3′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45+1′

ГОЛ ЗА НАПОЛИ! След добра атака на домакините, Матео Политано стигна до страничната линия и центрира в наказателното поле, където Виктор Осимен скочи ефектно в своя запазен стил и нанесе мощен удар с глава за 1:0. Фантастичен край на полувремето за бъдещия италиански шампион!

Снимка 610441

43′

Шанс за Наполи! Хвича Кварацхелия остана очи в очи с Кевин Трап в малкото наказателно поле и стреля, но стражът се отличи със спасяване.

39′

Хвича Кварацхелия стартира хубав пробив, но не успя да стигне до изстрел, след като съперников играч му отне.

32′

Ленц получи жълт картон.

26′

Жълт карон за Н'Дика

20′

Неаполитанци владеят инициативата и упорито търсят попадение, което да им донесе още по-голямо спокойствие за класиране в следващата фаза.

Снимка 610435

16′

Кварацхелия изведе много добре Виктор Осимен, който стреля по земя, Трап спаси, но и при положението бе имало засада.

12′

Снимка 610433

10′

При изпълнение на корнер, Рафаел Боре скочи високо и стреля с глава от наказателното поле. Опитът му премина малко встрани от лявата греда.

7′

Сравнително равностойно начало на мача. Притежание на топката - Наполи 60%, Айнтрахт - 40%.

1′

68. Станислав Лоботка 27. Марио Гьотце
77. Хвича Кварацхелия 35. Тута
91. Танги Ндомбеле

Наполи домакинства на Айнтрахт в мач-реванш от осминафиналите на Шампионската лига. Италианският тим спечели първия двубой на 21-и февруари в Германия с 2:0, а точни бяха Виктор Осимен и Джовани ди Лоренцо.

Този резултат поставя "партенопеите" в ролята на фаворит, след като те не са допускали загуба в турнира на своя "Диего Армандо Марадона" от 2017-а, като в този период имат осем победи и три равенства. От 2013-а пък имат само едно поражение с повече от три попадения на свой терен. През този сезон подопечните на Лучано Спалети имат пълен актив от три победи.

Обясниха защо Наполи е толкова успешен

Факторът "изненада" помага на играчите на Лучано Спалети

В последния кръг в Серия А Наполи спечели с 2:0 над Аталанта и се върна на победния път, като по този начин отговори на изненадващата загуба от Лацио седмица преди това и вече имат преднина от цели 18 точки в първенството, а титлата изглежда на "една ръка разстояние". Италианците са един от най-резултатните тимове в турнира, като в техните двубои през този сезон в Шампионската лига се отбелязват средно по четири попадения.

Ключов играч за тях е може би грузинецът Хвича Кварарцхелия, който има 13 гола и 15 асистенции във всички турнири. Спалети пък няма сериозни проблеми в своя тим и единствено Джакомо Распадори не е на линия, тъй като е контузен.

Айнтрахт пък е на другия полюс на настроението, като играчите на Оливър Гласнер са в серия от четири последователни двубоя без победа преди гостуването си в Италия. В последния си двубой в Бундеслигата те завършиха наравно 1:1 като домакин със застрашения от изпадане тим на Щутгарт. Въпреки това "орлите" могат да се похвалят с добро представяне през тази година в Европа, като до момента са постигнали две победи и са допуснали само една загуба.

Наставникът на отбора Оли Глазнер обаче има по-сериозни проблеми с окомплектоването на своя отбор, след като френският национал Рандал Коло Муани е наказан заради червен картон, а Йеспер Линдстрьом e с травмa в глезенa. Ерик Ебимбе пък се завърна едва вчера към тренировки и не е ясно дали ще може да вземе участие в двубоя.

Главен съдия на срещата е Антъни Тейлър от Англия.