Всички усилия на Агуеро катастрофират в снажната защита на Монако.

Бранителите на домакините сякаш знаят какво ще направи Кун.

54′

Монако предоставя възможността на госта си да поеме инициативата.

Какво цели Жардим с тази тактика и няма ли да бъде "фатален" за "монегаските" един "син" гол в тяхната врата?

50′

Фернандиньо получи добро подаване в половината на Монако, навлезе в наказателното поле, но вместо да се опита да центрира или да стреля, той пробва да си изпроси дузпа.

Роки не се поддава на провокацията.

49′

Още в първите мигове на вторите 45 минути Хосеп Гуардиола праща част от резервите си да загряват.

Какво ли ще реши Пеп?

48′

Тотална дезорганизация в предни линии за Сити.

Кун е изолиран на върха, като не получава необходимата подкрепа от своите съотборници.

47′

Опит на Агуеро да организира акция в полето на съперника.

Неуспешен.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+1′

Първото полувреме премина под тоталната и абсолютна доминация на домакините. Монако владееше инициативата и диктуваше темпото и всичко, случващо се на терена.

Младият "нов Анри" - Килиан Мбапе показа качества, на които могат да завидят и някои от най-големите звезди в световния футбол.

Талантливият ас бе буквално навсякъде в половината на съперника, като накара Саня, а след това и Клиши да се срамуват от дългогодишния си опит, който съвсем не им бе от полза срещу него.

Монако показа онзи колективен, отборен дух, за който Леонардо Жардим не един и два пъти загатна още преди началото на кампанията в Лигата на шампионите.

Резултатът бе открит след само 8 минути игра, когато разбъркване в наказателното поле на Сити завърши с гол на Мбапе, изправил зрителите на "Луи II" на крака.

След по-малко от половин час игра категоричният натиск на "монегаските" доведе до удвояване на предимството им в резултата, като този път в прегръдките на съотборниците си се оказа Фабиньо, за когото това бе гол номер 10 за тима в Европа.

До почивката Монако не спря да атакува, като при малко повече спортен шанс, съставът можеше съвсем да унизи именитите звезди в редиците на опонента си.

В същото време Сити не стигна до нито един точен удар във вратата на Субашич, който нямаше кой знае колко работа през това първо полувреме.

45′

Почивка.

Без продължение на първото полувреме.

38′

Звездите на Сити са принудени да се връщат в защита!

Натискът на Монако е изключителен.

"Гражданите" се защитават с почти всички свои налични състезатели.

Снимка 283628

37′

Напрегната игра, от страна на футболистите на гостуващия тим.

Сити не успява да стигне до чисто положение за отбелязване на гол.

29′

Фабиньо бележи за 2:0!!!

Уникален пас на Менди намери Фабиньо, който не прости на Кабайеро!

Предимството вече е на страната на Монако!

Снимка 283624

28′

Добро извеждащо подаване към Де Бройне!

Топката му е избита в последния момент от защитник.

Снимка 283629

22′

Хосеп Гуардиола не изглежда щастлив.

Лицето му говори достатъчно за емоцията, която предизвиква у него срещата до момента...

Снимка 283631

20′

Менди и Бакайоко владеят положението в средната част от постройката на домакините.

Двамата състезатели посрещат футболистите на Сити лице в лице и без особени сантименти ги отпращат обратно в другия край на игрището.

18′

Жермен стреля силно!

Топката преминава над напречната греда!

16′

Мбапе бележи отново..., но този път е бил в положение на засада.

"Тънка" ситуация, определено, но вярно отсъждане на страничния арбитър.

13′

Стърлинг вече в два отделни случая се опитва да изнесе топката в предни позиции за Сити.

За съжаление на Гуардиола, футболистът успява да направи едва няколко крачки, след преминаването на централната линия, след което бива повалян на земята.

Хладнокръвни действия на полузащитниците на Монако срещу Стърлинг.

Снимка 283623

11′

Жълт картон за Саня.

10′

Уникална преса, осъществявана от състезателите на домакините!

Звездите на Сити са натикани в собствената си половина!

8′

ГОООООООООООООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

Попадение на Мбапе още в 8-ата минута!

Какъв старт за "монегаските"!

Снимка 283625

7′

ШАНС за Мбапе!

Уникално спасяване на Кабайеро!

Страхотна възможност за младия талант на Монако, който излезе очи в очи със стража на съперника!

6′

Засада на Серхио Агуеро.

Безспорна.

5′

Разнообразна игра с доста любопитни, нестандартни хрумвания, от страна на домакините.

Те сякаш искат на всяка цена да стигнат първи до откриващ гол.

4′

Де Бройне центрира.

Субашич лови уверено.

3′

Футболистите на Манчестър Сити се стараят да държат топката далеч от съперниковите атакуващи състезатели.

За момента това им се получава.

2′

Вихрено начало на мача!

И двата тима се втурват в предни позиции, като дори вратарите подават директно към нападателите в своите тимове.

1′

Туре Туре

Mонако приема Манчестър Сити в среща-реванш от 1/8-финалите на Шампионската лига тази вечер. Битката на стадион "Луи II" стартира в 21:45 часа.

Аут от състава на домакините са Глик, който е наказан, както и контузените Карийо и Бошилия.

В първата среща "монегаските" се представиха брилянтно в предни позиции, но катастрофално в задни. В крайна сметка Сити победи с 5:3.

Манчестър Сити победи Монако в един велик мач (ВИДЕО)

„Монегаските" водеха в резултата и играта, но допуснаха зрелищен обрат

Днес тимът ще гони победа от поне два "чисти" гола, за да елиминира именития си противник от Висшата лига, който ще бъде без трайно контузения Жесус, както и без Гюндоган.

През този сезон Монако е непобеден у дома в европейските турнири, като отборът е записал на сметката си 4 победи и само едно равенство в последните си 5 евромача на свой терен.

От друга страна "гражданите" нямат успех при гостуванията си в най-комерсиалния турнир през този сезон, което е огромен плюс за домакините.

Сериозен удар по Монако преди реванша в Шампионска лига

Радамел Фалкао е под въпрос за мача с Манчестър Сити

Сити ще бъде без тежко контузения Жесус, както и без Гюндоган, който също е в лазарета. Въпреки това обаче Пеп е събрал доста силен състав и ще може да разчита на останалото най-добро от отбора.

В последните 5 мача от всички турнири домакините имат 4 победи и 1 реми, а гостите са записали 4 хикса и 1 загуба.