Отборът на Милан изтръгна минимален успех с 1:0 над Тотнъм в първия 1/8-финален сблъсък от плейофите на Шампионската лига, игран на "Сан Сиро" в Милано и ще трябва да положи доста усилия на реванша в Лондон на 8 март.

Успехът беше първи в историята на "росонерите" над този съперник в историята, а в герой се превърна Браим Диас с попадението си в седмата минута на срещата.

Снимка 606583

За последно Милан беше побеждавал английски съперник през 2012 година, когато разгроми Арсенал с 4:0.

Феновете на "Дявола" показаха специална хореография в тон с празника на любовта Свети Валентин.

"Живея само за теб. Ти си единствената ми любов. Никога не съм те предавал", гласеше текста, изобразен от тифозите на "росонерите".

Снимка 606573

Преди началото на мача имаше и минута мълчание за жертвите в съседна Турция и Сирия от опустошителните земетресения.

Двубоят започна отлично за "росонерите", които поведоха още в седмата минута. Тогава капитанът Тео Ернандес спечели въздушен двубой, опиа удар от малък ъгъл, но стражът на Тотнъм спаси. При добавката Диас се оказа най-съобразителен и вкара топката в мрежата. Малко преди почивката Хари Кейн нацели гредата на Милан, но дори и топката да беше влязла във вратата голът нямаше да бъде зачетен поради засада.

Милан е любима жертва на Конте

Специалистът има само една загуба като треньор от "росонерите"

След паузата играта загрубя, а Милан се прибра да пази резултата, което се оказа успешна тактика. В самия край на два пъти играчи на Милан - Шарл Де Кетеларе и Малик Тиау пропуснаха да решат изхода на сблъсъка и интригата остана за реванша, който се очертава доста горещ.

Милан - Тотнъм 1:0 (развой на срещата по минути)