90′
Турнир: Шампионска лига Стадион: "Сан Сиро", гр. Милано Зрители:
90′

Милан постигна първи успех над Тотнъм в историята на двата клуба в първия мач от 1/8-финалите на Шампионската лига, но работата съвсем не е свършена, тъй като предстои реванш в Лондон. "Росонерите" ще трябва доста да се потрудят, за да стигнат до крайния успех.

89′

Милан умело довежда мача до желания финал. "Росонерите" владеят топката далеч от половината си и са близо до успеха.

89′

Тактическа смяна за Пиоли.

89′

Тео Ернандес бутна Ричарлисон в гърба и беше наказан.

85′

Бен Дейвис от Тотнъм с опит да вкара от позиция извън наказателното поле, но ударът му е далеч от целта.

83′

Дейвис заменя Сон.

82′

Данжума се появява на терена.

81′

Тонали е наказан за нарушение срещу Кейн.

79′

Домакините бяха много близо до втори гол. Оливие Жиру свали с глава топката към Де Кетеларе, който от близка дистанция не успя да порази вратата. След последвалия ъглов удар се стигна до нова голова ситуация, но отново малко не достигна.

67′

Чудесен шанс за Милан да удвои след контраатака. Леао намери свободния Жиру, но французинът не намери вратата.

56′
Снимка 606583

Милан затвори играта, за да овладее натиска на гостите и се справя с успех. Атаките на "росонерите" отново изглеждат по-опасни.

49′

Кристиан Ромеро е единственият световен шампион на терена, но изглежда най-слаб от всички.

48′

Ромеро свирепо влезе в краката на Тонали и си получи заслуженото.

46′

Реферът от Швейцария дава начало на втората част.

45′

Милан се оттегля с гол аванс на почивката.

45′

Какво ли ще измисли Антонио Конте на почивката? Очаква се появята на бразилците Ричарлисон и Моура.

45′

Гредата спаси Милан от изравнително попадение. Сон стреля, Татарушану спаси, но при добавката Кейн прати топката в напречната греда. Страничният рефер обаче вдигна флага си и разведри обстановката.

45′

Милан се оттегля с аванс на почивката.

40′

Тотнъм изравни владеенето на топката и това вещае проблеми за Милан.

33′

Сега пък Тонали получава медицинска помощ. Прекъсванията са доста чести, което предполага продължение на първата част.

31′

Звездата на гостите Хари Кейн пострада и е изведен извън терена, където получава медицинска помощ. Той се изправя на крака и реферът дава знак играта да продължи.

25′

Владеене на топката: Милан: 55%, Тотнъм: 45%.

18′

Домакините намалиха натиска от началните вихрени минути, когато владееха топката в съотношение 60 на 40. Изглежда италианците искат да накарат гостите да се оголят в защита, за да ги изненадат неприятно отново.

17′

Симон Кяер е контузен и получава медицинска помощ на терена.

10′

Милан продължава да владее продължително топката в половината на съперника и създава опасности.

7′

Браим Диас от Милан засича топката във вратата с глава от близко разстояние.

Снимка 606574

4′

Първата възможност е пред Милан, но Рафаел Леао не успява да прати топката в наказателното поле.

2′

Теренът е в отлично състояние и ще удовлетвори и претенциите на взискателния треньор на Левски Станимир Стоилов.

1′

В очакване на големия мач ви предлагаме няколко любопитни факта. Милан се представя силно като домакин, като няма загуба в 6 от последните си 8 мача. В същото време Тотнъм не познава поражението в 5 от последните си 6 мача в Шампионската лига. "Шпорите" също така не са допуснали гол в трите си последни мача срещу Милан. Любопитното е, че и двата тима се намират на пето място в своите шампионати, което означава, че са на позиция зад местата, даващи право на участие в новия сезон на Шампионската лига.

1′

45. Алфи Дивайн

Осминафиналните мачове в Шампионската лига започват тази вечер. Милан излиза като фаворит срещу Тотнъм, но не и за крайния сблъсък, а само за двубоя в Милано.

"Росонерите" се класираха за осминафиналите буквално в последния мач. Милан събра десет точки, като последните три дойдоха с категоричното 4:0 над РБ Залцбург в директен спор за място в елиминационната фаза. Иначе тимът записа две победи над Динамо (Загреб), подели точките в Залцбург, а пред Челси отстъпи на два пъти.

Тотнъм попадна в една доста интересна група, в която всичко се реши в последния кръг. "Шпорите" събраха актив от 11 точки, като бяха на по-малко от полувреме от това да продължат в Лига Европа. В последния мач Тотнъм гостуваше на Марсилия и изоставаше в резултата до 54 минута, но в крайна сметка успя да спечели с 2:1 и да завоюва първото място в групата.

Двубоят тази вечер е с начален час 22:00 българско време.