Треньорът на Ювентус - Масимилиано Алегри сподели мнението си за победата с 2:0 над Монако в първия 1/2-финал в Шампионската лига.

Наставникът предупреди играчите си да останат фокусирани, защото предстои да бъде изигран и реванш, в който "монегаските" няма да се дадат без бой.

Гонсало Игуаин: Важен е отборът, аз съм само един футболист

"Взехме ценна победа"

"Поздравявам отбора, защото победата не дойде никак лесно. Монако притежава много технични играчи. Ние направихме някои грешки и се наложи Буфон да прави страхотно спасявание при 0:0.

След като поведохме, Монако отправи няколко много опасни центрирания, когато Дани Алвеш не покриваше добре зоната си, но като цяло можем да сме доволни. Да не забравяме обаче, че има да се изиграе и втори мач, който няма де и никак лесен", заяви Алегри.

Снимка 291813

Наставникът обясни и избора си на титулярен състав, след като разбра за наказанието на Сами Кедира.

"Всичко бе много просто. След наказанието на Кедира, трябваше да помисля как да спра контраатаките на Монако. Трябваше ми футболист, който да действа превантивно в средата на терена. Също така се нуждаех и от някой силен във въздуха като Бардзали, тъй като Маркизио не е толкова добър при играта с глава", допълни треньорът.

След този двубой Джанлуиджи Буфон вече има 621 минути без гол във вратата си в Шампионската лига.

Няма кой да спре Ювентус за Кардиф! "Бианконерите" и Гонсало Игуаин безкомпромисни срещу Монако!

Грандът от Торино спечели с 2:0 насред "Луи II"

"Винаги, когато стане напечено, Буфон е готов да помогне. Той е най-добрият в света и винаги е готов в големите мачове. Изиграхме по-добро второ полувреме, с изключение на няколко ситуации, в които Дани Алвеш се увличаше в атака и оставяше двама съперника срещу Бардзали.

Можехме да действаме по-технично на моменти, но вкарахме важен гол на контраатака, каквато по принцип е силата на съперника. Монако е опасен отбор и умеят да атакуват бързо. За да удържиш подобни нападатели, трябва да задържаш добре топката", каза още специалистът.