Ювентус продължава с победния си поход в Шампионска лига след успех над хита в тазгодишното издание на турнира - Монако. На своя "Луи II" домакините нямаха шанс и отстъпиха с 0:2 в първия полуфинален мач между двата отбора. Над всички на терена бе голмайсторът на торинския гранд - Гонсало Игуаин, който реализира и двата гола за италианския колос.

Още с началния съдийски сигнал стана ясно, че играчите на Алегри са дошли да решат до голяма степен крайния победител още във Франция. Дани Алвеш на няколко пъти се опита да притесни от десния фланг защитата на "монегаските", които видимо изпитваха затруднения, но Субашич успя да се намеси на два пъти с центриране и удар на бразилеца.

НА ЖИВО: Монако - Ювентус, "бианконерите" и Игуаин с футболна лекция насред "Луи II"

Време е за вторият полуфинал в Шампионска лига

В 9-та минута отново бившият футболист на Барселона бе намерен по майсторски начин от Пянич в наказателното поле, бразилецът мигновено потърси от въздуха непокрития Игуаин, но аржентинецът не успя да се добере до кълбото.

Последва изнасяне на играта в предни позиции от страна на домакините. Тези действия доведоха до удар с глава на Килиан Мбапе, останал на удобна позиция сам срещу Буфон, но топката попадна в обсега на опитния страж. Малко по-късно Набил Дирар проби по десния фланг и центрира остра топка в наказателното поле, Мбапе засече, но Буфон отново демонстрира високите си рефлекс и класа, избивайки силно лятащата топка в корнер.

С тези две положения се изчерпаха и опасностите пред вратата на "бианконерите" през първото полувреме.

Ювентус нанесе първия си удар в мача след половин час игра!

Снимка 291812

Превъзходна атака с по едно докосване изведе Дани Алвеш отдясно в наказателното поле, бразилецът майсторски върна с пета към Игуаин близо до точката на дузпата, който стреля силно по земя - 1:0!

Попадението допълнително стъписа футболистите на Монако, които до края на първото полувреме така и не успяха да намерят начин да пробият перфектната защита на Ювентус.

Втората част започна с натиск на "монегаските", а Радамел Фалкао бе изведен на удобна позиция в наказателното поле, почти фронтално срещу вратата, но Буфон спаси удара на колумбийския голмайстор.

Последваха минути на игра в средата на терена, но точно след час игра Юве удвои преднината си! Нова контраатака на "бианконерите" премина през Дибала и Дани Алвеш, бразилецът центрира по перфектен начин към Игуаин, който от вратарското поле с левия края промуши топката под Субашич - 2:0 за Ювентус!

Снимка 291809

Старши треньорът на домакините Леонардо Жардим мигновено се опита да промени развитието на мача, вкарвайки още двама офанзивни футболисти, с надеждата поне да намари резултата. Рокадите обаче не доведоха до желаните опасности пред Буфон, с изключение на няколко остри центрирания от фаул, които обаче не бяха достатъчни за Монако да стигне до гол.

Все пак "монегаските" стигнаха до чисто положение в заключителните минути на срещата. Появилият се като резерва Валер Жермен бе намерен в наказателното поле, но ударът му с глава пред вратарското поле бе избит майсторски от Буфон и така срещата завърши при резултат 2:0!

Ювентус продължава да е без допуснат гол във вратата си в елиминационната фаза на Шампионската лига през този сезон. До момента "бианконерите" на Макс Алегри опазиха мрежата си суха в мачовете срещу Порто, Барселона, и сега срещу Монако.

Ювентус вече е в Кардиф. И отново на финал в Шампионска лига...