Отборите на Манчестър Юнайтед и Порто завършиха 2:2 в първия четвърфинален двубой от Шампионската лига. Двата тима изиграха невероятен мач, като гостите могат да съжаляват за множеството пропуски, които направиха през първата част.
Родригес откри резултата в 4-ата минута за гостите. В 15-ата Уейн Рууни изравни. Драмата в последните минути бе пълна. Първо в 86-ата минута Тевес се разписа за 2:1, а две минути по-късно друга резерва - Мариано изравни заслужено за Порто.

Така развръзката остава за реванша, като португалците имат предимството на реализираните голове на чужд терен.

Още в началните минути "драконите" показаха, че няма да играят като обречени на "Олд Трафорд". В третата минута скоростна атака на Порто завърши с бомбен удар на Лисандро, който бе отразен от Ван дер Сар. Минути по-късно Джони Евънс подари една топка на Кристиян Родригес. Крилото на португалците напредна и прати кълбото в долния десен ъгъл на вратара на "червените дяволи". В следващите минути гостите продължиха да играят бързо и нападателно.

До 13-ата минута португалците отправиха цели 3 удара във вратата на Юнайтед, срещу нито един на "червените дяволи". В този момент дойде и първото положение на домакините. Кристияно Роналдо стреля опасно след центриране на Джон О`Шей, но Елтон се намеси и акробатично изби в корнер.

Две минути по-късно Бруно Алвеш се опита да върне към вратаря на своя отбор, но вместо това изведе Уейн Рууни в отлична позиция. Нападателят не сгреши и майсторски преодоля Елтон за 1:1.

В 18-ата минута гостите имаха въможност да реализират втори гол, но първо Лучо Гонсалес с глава, а след него и Лисандо не успяха да намерят целта.

Манчестър Юнайтед взе инициативата в следващите минути, докато момчетата на Жесуалдо Ферейра чакаха своя шанс на контраатака. В 28-ата минуна Руи Мейрелеш стреля опасно, но стражът на англичаните за пореден път показа класата си и изби в корнер, след който Кристиян Родригес се опита да застраши вратата на съперника с глава, но без резултат.

До края на първото полувреме головите положения намаляха. В 40-ата минута Скоулс не успя да играе с глава в полето на Порто.

Второто полувреме започна с лек натиск на Юнайтед. Той обаче не доведе до чисти положения пред Елтон. В 51-ата минута вратарят на гостите спаси удар на Парк. Порто отговори с един удар на Лисандро, който не намери целта. Мениджърът на "червените дяволи" потърси промяна в състава, като замени Парк с Райън Гигс в 59-ата минута. Въпреки това резултат нямаше. В 69-ата минута Ван дер Сар отново трябваше да се намесва след шут на Лисандро. Секунди по-късно Роналдо стреля красиво от въздуха, но в обсега на Елтон. Малко по-късно Гари Невил центрира добре, като Рууни не успя да засече с глава.

В 86-ата минута домакините стигнаха до втори гол. Негов автор стана резервата Карлос Тевес, който се възползва от пас на Уейн Рууни и вкара важното попадение.
Това обаче не беше краят. Две минути по-късно защитата на Манчестър Юнайтед допусна поредната си грешка и резервата Мариано се оказа сам срещу Ван дер Сар. Той не сгреши и вкара втори гол за Порто.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ПОРТО 2:2 (1:1)
0:1 Родригес (4)
1:1 Рууни (15)
2:1 Тевес (86)
2:2 Мариано (89)

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Ван Дер Саар, Евра, Евънс (72-Невил), Видич, О'Шей, Скоулс (72-Тевес), Карик, Флетчър, Парк (59-Гигс), Роналдо и Рууни

ПОРТО: Хелтон, Сисоко, Алвеш, Роландо, Шапунару, Мейрейлеш (79-Коща), Фернандо, Лучо, Родригес (79-Мариано), Хълк и Лисандро

СЪДИЯ: Конрад Плауц