Виляреал и Арсенал не успяха да се победят и завършиха наравно 1:1 в първи 1/4-финален двубой от Шампионската лига. Маркош Сена откри резултата за домакините в 10-ата минута, разписвайки се със силен изстрел от далечно разстояние. В средата на второто полувреме Адебайор отбеляза уникален гол със задна ножица и възстанови статуквото.

По този начин двата отбора оставиха жива интригата за реванша в Англия след седмица, като момчетата на Арсен Венгер имат значително предимство, с оглед нагола на чужд терен.

МАЧЪТ:

Домакините започнаха повече от добре срещата и откриха резултата още в 10-ата минута. Капитанът Маркош Сена се разписа с удар от близо 30 метра, като заби топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата на Алмуния.

Последва натиск на гостите от Англия, като между 18-ата и 20-ата минута Диего Лопес на два пъти спаси опасни удари на Насри и Галас.

В средата на полувремето Арсен Венгер направи първата си смяна, след като неприятна травма получи вратарят Мануел Алмуния, който отстъпи мястото си на Лукаш Фабиански.

В самия край на полувремето Виляреал организира няколко добри атаки, но Ибагаса и Кани стреляха неточно от изгодни позиции. В 43-ата минута проблемите с контузени играч на Арсенал продължиха. Защитникът Уилям Галас също напусна терена принудително, като отстъпи мястото си на Йохан Джуру.

Второто полувреме започна с натиска на гостите, а Виляреал се опитваше да затрудни вратата на противника основно чрез контраатаки.

В 63-ата минута Адебайор се извиси над защитата на домакините, но с глава стреля неточно. Логичното се случи в 65-ата минута, в която Арсенал изравни резултата.

Емануел Адебайор вкара четвъртия си гол от началото на сезона в Шампионската лига, след като се разписа с ножичен удар. Нападателят спря една топка на гърди и с удар от около 10 метра вкара изключително красив гол.

Попадението се отрази отлично на лондончани, които продължиха да диктуват темпото на терена.
В 76-ата минута Уолкът получи добър пас от Насри и шутира, но топката мина на около метър над вратата на Виляреал.

Заключителните 10 минути на двубоя бяха за домакините от Виляреал, които обаче така и не успяха да нанесат точен изстрел по посока на врататa на Фабиански.
Така двата отбора не излъчиха победител и завършиха наравно 1:1. Реваншът на "Емиратс" в Лондон е след седмица.

ВИЛЯРЕАЛ - АРСЕНАЛ 1:1
1:0 Сена (10')
1:1 Адебайор (65')

СТАРТОВИ СЪСТАВИ НА ДВАТА ОТБОРА:

ВИЛЯРЕАЛ: Диего Лопес, Гонсало Родригес, Годин, Капдевия, Кани, Ибагаса, Лоренте, Анхел, Сена, Роси

АРСЕНАЛ: Алмуния, Саня, Фабрегас, Туре, Насри, Галас, Уолкът, Денилсон, Сонг, Клиши, Адебайор