90+3′
Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители: 53,423
90+3′

Вярно е, че футболът е най-великата игра. Но такива мачове не се случват всеки ден.

90′

Три минути добавено време.

89′

Навас сменя Стърлинг.

88′

Дирар сменя Бакайоко.

86′

Натиск на гостите. Корнер. Кабайеро боксира. Фаул за Монако отдясно.
Фернандо сменя Серхио Агуеро. Гуардиола пази резултата.

85′

Португалска смяна. Моутиньо заема мястото на Силва.

84′

Кабайеро спаси с крак удар отблизо на Фалкао.

82′

ГОООЛ! Лерой Сане влезе с топката във вратата. Серхио Агуеро беше на ръба на засадата. Той направи две перфектни докосвания и подаде пред вратата на Сане.

Снимка 279772

81′

Фабиньо спря контра на Сане.

79′

Субашич спаси силен удар на Агуеро от границата на полето.

78′

Жермен смени Мбапе.

77′

ГОООЛ! Джоун Стоунс, човекът който беше развинтен от Фалкао, вкара топката до далечната греда след центриране отляво. Туре успя да отклони преди това с глава и кълбото падна точно пред връхлитащия Стоунс.

Снимка 279769

76′

Бернардо Силва получи деветия жълт картон в мача.

73′

Сабалета получи картон за протести.

71′

ГОООООЛ! Серхио Агуеро отбеляза от воле след корнер. Той беше изпуснат от защитата и стреля в далечния ляв ъгъл на Субашич. Сидибе не се беше позиционирал добре.

Снимка 279768

68′

Играчите на Сити отново искат дузпа за нарушение срещу Стърлинг. Докато се разправяха Монако направи контра, Мбапе уцели страничната мрежа на вратата на домакините.

66′

Фалкао извърши нарушение срещу „жертвата" си Стоунс.

64′

Сити натиска за ново изравняване. Играчите на Монако се дръпнаха и дебнат за контри.

62′

Сабалета сменя Фернандиньо.

61′

ГООООЛ! Радамел Фалкао получи топката отляво. Той надигра Джон Стоунс и прехвърли Кабайеро, който беше излязъл напред. Още двама защитника наблюдаваха събитията отблизо.

Снимка 279767

58′

ГОООЛ! Серхио Агуеро надбяга защитата отдясно. Той беше изведен от Стърлинг. Аржентинецът шутира по земя. Субашич приклекна и вместо да улови топката, тя премина покрай него и влезе във вратата.

56′

Де Бройне центрира отляво от фаул зад защитата. Агуеро не можа да засече топката.

55′

Бакайоко спъна Стърлинг. Седми жълт картон в мача.

54′

Атака на Сити отляво. След карамбол в полето топката беше изчистена.

50′

Безобразно изпълнение на Фалкао. Лека засилка. Той шутира с десния крак по земя леко отляво на Кабайеро, който улови топката.

Снимка 279762

49′

Монако отново е по-активният отбор. Дузпа за гостите. Фалкао беше повален от Отаменди след центриране отляво.

49′

Отаменди получи картон за дузпата.

45′
39′

Стърлинг е получил картон и ще пропусне реванша. Оказа се, че картон няма!

45′

Без добавено време. Монако надиграва отбора на Гуардиола.

44′

Фалкао стреля от външната страна на мрежата. Той получи топката след много бърза контра на гостите.

40′

ГОООЛ! Килиан Мбапе се измъкна зад защитата и под ъгъл разстреля Кабайеро. Той надбяга централните защитници след изпълнението на фаул.

Снимка 279760

39′

Фернандиньо спря контра на гостите.

38′

На моменти гражданите не могат да изнесат топката. Те бъркат още първия, втория пас.

35′

Агуеро падна за дузпа. Публиката е бясна. Аржентинецът потърси дузпата. Той практически беше преодолял Субашич.

32′

ГОООЛ! Радамел Фалкао вкара отблизо отляво с плонж с глава. Той беше между Стоунс и Саня. Центрирането беше отдясно зад защитата.
Кабайеро изчисти лошо топката и след това се получи центрирането.

Снимка 279759

29′

Менди с фалц насочи топката в полето на Сити. Фернандиньо блокира Сидибе.

26′

ГООООЛ! Рахим Стърлинг вкара отблизо пред вратата. Англичанинът беше може би в засада. Лерой Сане направи страхотен рейд отляво. Той поднесе на тепсия топката на Стърлинг.

Снимка 279758

25′

Второ по-грубо нарушение на Джибрил Сидибе.

23′

Агуеро се размина с топката пред вратата. Де Бройне му подаде остро отдясно. Атаката завърши с корнер.

19′

Яя Туре докосна топката с глава след корнер за Монако. Глик на задната греда с глава за малко не вкара в близкия ъгъл.

18′

Нова прекрасна атака на Монако. Мбапе изведе Менди отляво. Той шутира право в ръцете на Кабайеро, който изпусна топката. Фалкао я овладя, но се оказа в засада.

14′

Стърлинг остана сам под много малък ъгъл. Субашич излезе от вратата. Агуеро се опита да го прехвърли, Раджи успя да изчисти с глава.

13′

Фалкао за малко да се измъкне сам срещу вратаря. Трима защитници го блокираха и Силва успя да отнеме топката.

12′

Стърлинг центрира от аут линията отляво. Раджи изчисти с глава.

10′

Мбапе направи самостоятелен рейд отляво. Накрая беше блокиран в наказателното поле.

8′

Камил Глик ще пропусне реванша. Картона е за опасна игра.
Полякът няма да играе на „Стад Луи II".

Снимка 279757

7′

Сане се измъкна отляво. Той потърси директен удар и топката прелетя над вратата.

5′

Втори корнер за Монако отдясно. Гостите са по-активният отбор.

4′

Монако пресира много дълбоко. Сити играе с вратаря Кабайеро, който се налага да чисти в тъч.

3′

Стърлинг остана сам под ъгъл. Но се оказа в засада.

1′

Келечи Ихеаначо Алами Туре

„Ние гледаме към мача с Монако. Те наистина са добър отбор" - каза Хосеп Гуардиола.

Манчестър Сити ще играе срещу най-резултатния отбор от водещите европейски лиги - този на монако. Французите имат отбелязани 76 гола в 28 мача.

Радамел Фалкао се завръща в Англия, след като има отбелязани 19 гола през този сезон. Колумбиецът игра през 2014-2015-а година в Манчестър Юнайтед  и отбеляза само 4 попадения.

След контузията на Габриел Жезуш, Серхио Агуеро е играчът, който трябва да поведе атаката на „гражданите". Той има 18 гола в сезона, 3 от които в Шампионската лига срещу Борусия Мьонхенгладбах.

Манчестър Сити и Монако ще играят за първи път по между си. Монако на три пъти е елиминирал английски отбори: Манчетър Юнайтед, Челси и Арсенал. През този сезон „монегаските" победиха на два пъти Тотнъм в групите на Шампионската лига.

Сити няма загуба в трите си срещи с единствения френски опонент Пари Сен Жермен.