Отборите на Лацио, Ливърпул и Рейнджърс стигнаха до групите на най-комерсиалния футболен турнир в Европа - Шампионската лига.

Италианският Лацио победи като гост с 3:1 румънския Динамо (Букурещ) в реванша от третия предварителен кръг на Шампионската лига. Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на Антонио Пуерта.

Румънският отбор имаше леко предимство, тъй като домакинстваха в срещата, а като гости бяха стигнали до равенство 1:1.

Домакините започнаха доста активно срещата и в 27-ата мин Брату откри резултата в полза на румънския състав и това екзалтира феновете на домакините.

На стадион "Лиа Манолиу" в Букурещ 48 000 души се стекоха да подкрепят любимците си.

"Студеният душ" за тях дойде в самото начало на второто полувреме.

В 47-ата минута на двубоя Томазо Роки възстанови равенството от дузпа. В 54-ата Горан Пандев изведе италианците напред в резултата. А окончателния резултат оформи отново Томазо Роки, който довърши домакините в 66-ата минута на срещата.

Английският Ливърпул победи за втори път, този път като домакин френския Тулуза с 4:0 и също продължава в надпреварата.

Головете за англичаните отбелязаха Питър Крауч, който реализира в 19-ата минута на срещата, Сами Хипия в 49-ата  и Дирк Кайт (на снимката) в последните минути на срещата в 87-ата и последната минута на мача.

В първия двубой Воронин даде  минималната преднина на "червените" от 1:0. Англичаните играха без две от звездите си  Джейми Карагър и капитанът Стивън Джерард, които лекуват контузии.

Въпреки всички проблеми Ливърпул е в Лигата.

В друга среща от тази вечер в Белград Цървена звезда и Рейнджърс не успяха да си вкарат гол и завършиха 0:0. След минималната победа с 1:0 на шотландците у дома те стигнаха до груповата фаза на Шампионската лига.