ПСЖ се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига, след като днес в мач-реванш момчетата на Луис Енрике победиха Реал (Сосиедад) с 2:1. Голмайсторът за парижани беше Килиан Мбапе, който се разписа в 15-ата минута на мача и в 56-ата. Реал (Сосиедад) от своя страна отбеляза гол в 89-ата минута, който бе дело на Микел Мерино. Общият резултат, с който ПСЖ се класира напред в Шампионската лига е 4:1.

Снимка 656164

Гостите от Париж бяха доста по-активните и държаха мача в свои ръце. Още в 10-ата минута Килиан Мбапе показа своята класа и нахлу в наказателното поле на Реал (Сосиедад), подаде към Брадли Баркола, но той не успя да се разпише, след като ударът му намери тялото на вратаря Алекс Ремиро.

Реал (Сосиедад) - ПСЖ 1:2 (Развой на срещата по минути)

Вижте как се разви срещата

Това обаче не отказа ПСЖ да натиска опонента си и само 5 минути по-късно усилията се увенчаха с успех, когато Килиан Мбапе отбеляза своя 5-ти гол в Шампионската лига през сезона! Усман Дембеле пусна елегантно извеждащо подаване към Мбапе, който прониза вратата на Ремиро и откри за 1:0. Любопитното бе, че ударът на голямата звезда на ПСЖ беше толкова силен, че той успя да скъса мрежата на вратата. Това предизвика леко забавяне на играта.

Снимка 656177

Мбапе продължи да бъде във вихъра си и в 29-ата минута той имаше страхотна възможност да удвои резултата след подаване от Баркола! Вратарят на Реал (Сосиедад) Алекс Ремиро обаче свърши отлична работа и с левия си крак опази вратата, като изби в корнер. По този начин той запази интригата в мача.

Втората част също започна вихрено за гостите. В 56-ата минута Килиан Мбапе отново отбеляза. Влезлият от резервната скамейка Канг-ин Лий изведе по брилянтен начин с пас по въздуха Мбапе, който не просто стреля към вратата, а показа висшо майсторство и насочи топката там където желаеше - между лявата греда и стража Алекс Ремиро, с което направи резултата 2:0.

Снимка 656178

В 63-ата минута най-накрая Реал (Сосиедад) намери мрежата на парижани, но голът бе отменен заради засада. Влезлият от скамейката Андер Баренечеа беше този, който отбеляза, но радостта на домакините не беше за дълго.

Снимка 656179

До края на мача футболистите на Реал (Сосиедад) се хвърлиха с всички сили, за да могат да върнат поне едно попадение в мача. Усилията им се увенчаха с успех и в 89-ата минута Микел Мерино се разписа за 2:1.