В осминафинал-реванш от Шампионската лига Реал (Мадрид) загуби с 1:2 от италианския Рома и с общ резултат 2:4 отпадна от надпреварата.
Попаденията паднаха през втората част на срещата. За гостите се разписаха Тадей и Вучинич, а за Реал (Мадрид) надеждите успя да върне Раул. За съжаление на привържениците на домакините това не беше достатъчно.
В началото на срещата домакините се опитаха да наложат лек натиск към вратата на Рома, но той не даде резултат. В 6-ата минута гостите пропуснаха възможност да реализират, след като при центриране от корнер Акуилани не уцели добре топката.
Малко по-късно Тоти опита опасен удар, но не сполучи. Първото сериозно положение пред вратата на Рома бе в 17-ата минута, когато след пряк свободен удар изпълнен от Баптища бе избит със сетни сили от Дони.
В следващата атака Акуилани стреля от 20 метра, но параболичният му удар срещна страничната греда на Касияс, при повторния опит стражът на Реал (Мадрид) изби в корнер нов удар на полузащитника.
До края на полувремето пропуски направиха Баптища от Реал (Мадрид) и Акуилани от Рома.
През втората част играта бе равностойна, но първата опасност сътвори Жулио Баптища в 48-ата минута, след като нацели гредата с красив шут от пряк свободен удар. След десет минути Диара стреля опасно, но Дони успя да спаси.
В 66-ата минута малко след като се появи на терена Вучинич нацели гредата зад Касияс. Черногорецът с плътен шут удари напречната греда.
Глупаво нарушение на Пепе остави футболистите на Реал в намален състав. Бранителят фаулира Вучинич на границата на наказателното поле. Последва втори жълт картон за футболиста и той напусна терена.
Така дойде 73-ата минута, когато Родриго Тадей откри резултата, след като получи кълбото отдясно, надскочи бранител и откри. Все пак след две минути Раул възстанови равенството, след като останаха съмнения за засада, страничният рефер не маркира такава и нападателят изравни.
Последва натиск на Реал (Мадрид), но гол не падаше. Оголили защитния си вал домакините допуснаха нов гол. Вучинич вкара втори гол във вратата на Касияс, след като с глава промуши кълбото във мрежата на домакините и прати Рома на четвъртфинал.
РЕАЛ МАДРИД - РОМА 1:2 (в първия мач 1:2)
0:1 Тадей 73, 1:1 Раул 75, 1:2 Вучинич 90
РЕАЛ (МАДРИД) : Касияс, Мичел Салгадо (65-Торес), Пепе, Канаваро, Хайнце, Диара (61-Дренте), Гаго, Гути, Баптища, Раул, Робиньо
РОМА: Дони, Сисиньо, Жуан, Мексес, Тонето, Акилани, Де Роси, Перота (76 - Пизаро), Мансини (65-Вучинич), Тоти, Тадей
Мадрид, "Сантяго Бернабеу"
Съдия: Кирос Васарас (Гърция)
Жълти Картони: Хайнце, Пепе, Робиньо, Гути (Реал) ; Тадей, Де Роси, Перота, Сисиньо, Тонето, Акуилани (Рома)
Червен картон: Пепе (Реал)
РецидивистЪт
на 05.03.2008 в 22:57:34 #384Без поставени!
Soul fly
на 05.03.2008 в 22:57:27 #383Суперфаворити Манчестър Юн. и Барселона.И никога да не изключваме Ливърпул. От другите отбори някой може евентуално да бие някой от тези три, но не и да спечели лигата.Мое мнение разбира се. В Мадрид е било лудница , при 3900 официално квоти за феновете на гостуващия отбор е имало поне 7хил. за тази цифра писаха още вчера, а днес може да е нараснала.
РецидивистЪт
на 05.03.2008 в 22:57:03 #382Frankiee, жребият ще е, след като се изиграе нашият мач срещу Интер, демек след 11-ти. Май на 14-ти ще е.
Ruud
на 05.03.2008 в 22:56:15 #381Bergkamp пак ли бе геиче ,я си лягаи смотлио
steiner
на 05.03.2008 в 22:56:10 #380Според мен скрития фаворит за трофея е Челси.След като се махна португалската надувна плоскост Моуриньо,отбора заигра по атакуващо.
ManU Fenka
на 05.03.2008 в 22:56:06 #379KeyStone, определено ще се получе добър мач ако са паднат двата отбора. нищо не се знае, независимо кой е в по добра форма в момента. зависи как ще се представи отбора на самата вечер. вчера бяхме доста зле но все пак на този етап най важен е резултата. Айде лека от мене!
ArSeNaLa
на 05.03.2008 в 22:55:58 #378жребият е на 14 март петъл ,няма да има поставени Лека нощ на артилерията
kanar@@@@@
на 05.03.2008 в 22:55:56 #377kуклофиле бергкамп, ти като си решил с чуждите ла*на дъвка да си правиш, поне изброй титлите, на толкова "титулувания" ти отбор
Започни от КЕШ-овете 
KeyStone
на 05.03.2008 в 22:55:48 #376kanar@@@@@,прав си,остава само жребият да определи,но дори и без Меси,и със слаб Анри,Барселона не е за подценяване,още повече че Р10 в последните 3 мача играе като за последно... МОРТ,абе и на мен от вчера нещо звездите ми го говорят,че ще се паднем срещу Юнайтед,ама ще видим...Предпочитам Шалке

bateemo
на 05.03.2008 в 22:55:36 #375kanar@@@@@, м момента победата ме топли достатъчно. останалото е само чесане на езиците по форумите. арсенала, на мач в турция
MOPT
на 05.03.2008 в 22:55:35 #374Нищо лошо не съм казал за Барса. Прсото ми се струва че са в подем и ще е по-лесно сега да се играе срещу тях.
ArSeNaLa
на 05.03.2008 в 22:55:01 #373kanar@@@@@ Регистриран на: 05.03.2008, 11:19 Пуснато на: 06.03.2008, 00:52 Арсенал - Фенербахче -по простата причина че ще гледам единият мач на живо ========================== викни и трабзона от съседната махала, нали сте под едно знаме, на "майка" Турция, няма как да не го гледате на живо А бе това на мен ще ми е 4-тият мач на живо този сезон ,ти си седи в форума тука и завързвай все по-нови и нови партий
Frankiee
на 05.03.2008 в 22:54:58 #372aaa nqkoi znae li kak e jrebiqt. 6te ima li postaveni i ako ima koi 6te sa te ili ve4e ot tazi faza na nadprevarata nema postaveni. YNWA
Ruud
на 05.03.2008 в 22:54:35 #371MOPT ти нещо си се объркал да говориш така за Барса
Bergkamp
на 05.03.2008 в 22:54:17 #370Разделиха са на 2 черги отборите - Пуул, Юнайтед-БИТ ОТ АРСЕНАЛ 6-4,БИТИ ОТ САУТЕНД ,КОВЪНТРИ И КУЦО И САКАТО ИЗ ЕВРОПА.НЕЗАБРАВИМ ТРЕБЪЛ НА САН СИРО.НАИСТИНА ТИТУЛУВАНИ - титулуваните отбори

steiner
на 05.03.2008 в 22:53:34 #369тенкс
ManU Fenka
на 05.03.2008 в 22:53:05 #368steiner на 14-ти
kanar@@@@@
на 05.03.2008 в 22:52:54 #367Арсенал - Фенербахче -по простата причина че ще гледам единият мач на живо ========================== викни и трабзона от съседната махала, нали сте под едно знаме, на "майка" Турция, няма как да не го гледате на живо

MOPT
на 05.03.2008 в 22:52:48 #366Другия петък е жребия - на 14-ти.
Frankiee
на 05.03.2008 в 22:52:38 #365abe nqkoi vijdal li e galaktiko tazi ve4er. Mai se e posral ne6to. Nqma li da doide da ni pogovori malko kolko sa nepobedimi.