Белгийският Гент затвърди домакинската доминация в тазвечерните двубои от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Селекцията на Вим Де Бекер не остави съмнение в по-голямата си класа и надви Рапид (Виена) с 2:1. По този начин "бизоните" са на победа разстояние от групите на най-комерсиалния футболен турнир. През следващата седмица те ще приемат на свой терен Динамо (Киев).

ПАОК поднесе голямата сензация, грандът Бенфика се прости с мечтите си за ШЛ

Гръцкият гранд се класира за плейофите след успех с 2:1

Резултатът в тази среща бе открит в 36-ата минута. Кумс центрира перфектно в наказателното поле, където Никлас Дорш бе отлично пласиран и с глава юношата на Байерн (Мюнхен) се разписа за 1:0.

В 59-ата минута рейд на грузинеца Чакветадзе завърши с неговото фаулиране в полето на австрийците и шведският съдия Екберг посочи дузпата. Зад топката застана Яремчук, който макар и с малко късмет, преодоля Щребингер за 2:0.

Динамо (Киев) е на победа разстояние от групите на Шампионската лига

Украинският гранд се класира за плейофите след успех с 2:0 над АЗ Алкмаар

Секунди преди последния съдийски сигнал, Рапид стигна до попадение чрез хубаво индивидуално изпълнение на Юсуф Демир. То обаче имаше изцяло почетен характер и не помогна на австрийците за нещо повече в този квалификационен двубой.

ГЕНТ - РАПИД (ВИЕНА) 2:1

1:0 Дорш (36"), 2:0 Яремчук-дузпа (59"), 2:1 Юсуф Демир (90+3")