Гръцкият ПАОК поднесе голямата изненада в квалификациите за груповата фаза на Шампионската лига. Грандът от Солун отстрани португалските фаворити от Бенфика с 2:1, а това определено е шок за многомилионната селекция на Жорже Жезус, в която личаха имената на играчи като Ян Вертонген, Юлиан Вайгъл, Харис Сеферович и националът на Бразилия - Евертон.

Динамо (Киев) е на победа разстояние от групите на Шампионската лига

Украинският гранд се класира за плейофите след успех с 2:0 над АЗ Алкмаар

Първото полувреме премина изцяло под диктовката на лисабонските "орли". Гостите имаха поне няколко отлични голови положения, но те бяха пропилени с лека ръка от Сеферович, Адел Таарабт и Пици, нацелил лявата греда.

Нещата не се промениха и с началото на втората част, когато Евертон пробва да преодолее Живко Живкович, но националът на Сърбия блесна със страхотно спасяване.

Снимка 496288

Източник: paokfc.gr

Така, сякаш от нищото, ПАОК откри резултата в 63-ата минута. Крилото Янулис навлезе към центъра на терена и след страхотен рейд осъществи двойно подаване с Чуба Акпом. Всичко това свари неподготвена защитата на Бенфика и резултатът беше открит 1:0!

Вижте как Емил Костадинов прекърши Дейвид Бекъм и Ерик Кантона

Прз 1996 година българинът асистира за победния гол на Фенербахче на "Олд Трафорд"

Случилото се обърка тотално редиците на португалския колос, а не след дълго иберийците вече изоставаха с две попадения! Появилият се като резерва Андрия Живкович наказа бившия си клуб, след като типично крило навлезе в полето на съперника, а след това матира Валходимос с плътен шут в близкия му ъгъл.

Бенфика се сети прекалено късно, че не всичко е загубено. В четвъртата минута от общо петте дадени продължение, Рафа Силва се оказа на точната позиция и с глава насочи в мрежата на гърците.

До драматичен завършек на двубоя обаче не се стигна и по този начин ПАОК се добра до плейофите за влизане в групите на ШЛ. В решителната битка "черно-белите" ще гостуват на руския Краснодар.