Украинският гранд Динамо (Киев) се класира за плейофите в Шампионската лига. Селекцията на Мирча Луческу свърши своята задача, след като спечели с 2:0 над нидерландците от АЗ Алкмаар.

Двубоят на стадион "Олимпийски" в Киев бе решен от няколко ключови момента. В първия от тях главно действащо лице беше националът на Люксембург - Жерсон Родригес в 49-ата минута. Буялский се възползва от грешка при изнасянето на топката от страна на гостите и веднага комбинира с непокрития си колега, който с мощен шут под гредата не остави шанс на Бизот.

Кабаков свири на палача на Лудогорец в Шампионска лига

Мидтиланд играе срещу Йънг Бойс

Динамо можеше набързо да убие интригата, но в 60-ата минута страхотна солова изява на Владислав Суприага завърши с качествено спасяване от стража на гостите.

АЗ имаше своите шансове да се добере до продълженията, ала прекрасно воле на Усама Идриси в 74-ата минута премина малко над горната греда.

Снимка 496278

Източник: EPA/БГНЕС

Голът, подсигуряващ плейфоното място за киевчани, падна четири минути преди последния съдийски сигнал на съдията от Израел. Кежидора дублира Родригес по фланга, след което поляка съумя да центрира в наказателното поле на АЗ. Бизот не се намеси по най-добрия начин и избиването му се превърна в "асистенция" за дебнещия Шапaренко, който с глава реализира на празна врата.

В битка за място в групите на ШЛ - Динамо ще премери сили с някой измежду победителя от двойката Гент - Рапид (Виена).

ДИНАМО (КИЕВ) - АЗ АЛКМААР - 2:0

1:0 Родригес (49"), 2:0 Шапаренко (86")