Челси победи Атлетико (Мадрид) в мач-реванш от 1/8-финалите в Шампионска лига.

Сблъсъкът на "Стамфорд Бридж" в Лондон приключи при резултат 2:0.

Автор на първото попадение в срещата стана Хаким Зиеш, разписал се още през първата част на сблъсъка.

Снимка 523330

Източник: Twitter

2:0 направи Емерсон, в продължението на мача.

В първия двубой, който се изигра на неутрален терен в Букурещ, англичаните измъкнаха ценна победа с 1:0.

Успехът тогава донесе Оливие Жиру, който се разписа с прекрасна задна ножица през второто полувреме.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Челси - Атлетико (Мадрид) 1:0, гол на Зиеш, Савич беше изгонен

Мачът стартира в 22:00 часа

Първото полувреме премина при почти непрекъснатите атаки на домакините, които очевидно търсеха нов гол, с който да постигнат още по-сериозна преднина в общия резултат от двете срещи.

Атлетико очакваше възможност на контраатака, като използваше предимно Караско и Суарес за бърз, непосредствен ефект в нападението.

Челси залагаше на акции по фланговете и прострелни центрирания, като нерядко успяваше да застраши сериозно опонента си по този начин.

Снимка 523326

Резултатът беше открит след 34 минути, по доста по-различен начин - с директна контра, състояща се буквално от три подавания.

Последното беше на Вернер към Зиеш, който останал лице в лице с вратаря успя да го преодолее за 1:0. Подаването на Вернер беше толкова добро, че елиминира няколко бранители едновременно.

Снимка 523328

Въпреки "пробуждането" на Атлетико преди почивката, те така и не стигнаха до изравнителен гол.

Малко преди паузата Караско претендира, че е бил задържан от Аспиликуета в наказателното поле. Диего Симеоне полудя от ярост, когато видя как реферът Орсато просто махва с ръка и сигнализира, че няма нарушение на правилата.

Повторенията показаха, че задържане по-скоро наистина има.

Така или иначе преди почивката Челси водеше с един гол тази вечер и с два, в общия резултат.

Снимка 523327

Второто полувреме се различаваше значително от предходното, най-вече поради малко ситуации за реализиране на попадения.

Играчите на Атлетико (Мадрид) заложиха на тежки влизания и груби единоборства, които обаче не стреснаха съперника, а единствено доведоха до множество официални предупреждения за тима.

Сред футболистите, които бяха заменени, бе и Луис Суарес.

Той прие това с неодобрение и ехидна усмивка, като на излизане от терена не поздрави треньора си, а след това можеше да бъде забелязан как подхвърля част от екипировката си, качил се на стълбите от трибуните и подминал набързо резервната скамейка.

Жоао Феликс: Връзката ми с Чоло е много добра, щастлив съм в Атлетико

"Има моменти, които не са толкова добри, и може би това е един от тях"

Диего Симеоне опита и невъзможното, за да изведе състава си поне до равенството, но гол от гостите така и не беше отбелязан.

Малко преди края пък, за удар с лакът в тялото на Рюдигер, от игра беше изгонен Савич. Това съвсем обезвери испанския отбор.

В продължението на мача, малко след като се появи в игра, Емерсон оформи крайното 2:0 с прецизен диагонален шут.

Така Челси очаква името на следващото си предизвикателство, което ще срещна на 1/4-финалите от надпреварата.