Ермосо сменя Лоди.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме премина при почти непрекъснатите атаки на домакините, които очевидно търсеха нов гол, с който да постигнат още по-сериозна преднина в общия резултат от двете срещи.

Атлетико очакваше възможност на контраатака, като използваше предимно Караско и Суарес за бърз, непосредствен ефект в нападението.

Челси залагаше на акции по фланговете и прострелни центрирания, като нерядко успяваше да застраши сериозно опонента си по този начин.

Резултатът беше открит след 34 минути, по доста по-различен начин - с директна контра, състояща се буквално от три подавания.

Последното беше на Вернер към Зиеш, който останал лице в лице с вратаря успя да го преодолее за 1:0. Подаването на Вернер беше толкова добро, че елиминира няколко бранители едновременно.

Въпреки "пробуждането" на Атлетико преди почивката, те така и не стигнаха до изравнителен гол.

Малко преди паузата Караско претендира, че е бил задържан от Аспиликуета в наказателното поле. Диего Симеоне полудя от ярост, когато видя как реферът Орсато просто махва с ръка и сигнализира, че няма нарушение на правилата.

Повторенията показаха, че задържане по-скоро наистина има.

Така или иначе преди почивката Челси водеше с един гол тази вечер и с два, в общия резултат.

Снимка 523327

Източник: Twitter

45′

Почивка.

44′

Изстрел на Ковачич!

От изненадваща позиция, той опитва късмета си.

Неуспешно.

42′

Хаверц пада в наказателното поле.

Реферът посочва, че има игра тяло в тяло, но не и умишлено нарушение на правилата.

39′

Продължителна атака за Атлетико.

Удар на Феликс.

Получи се неприятен за вратаря рикошет, но топката все пак се оказва в ръцете му.

34′

ГООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Брилянтна контраатака за домакините, на върха на която се оказва Зиеш!

Снимка 523328

Асистенцията е на сметката на Вернер, който изведе съотборника си сам срещу вратаря.

31′

Жълт картон за Лоди.

30′

Жълт картон за Хаверц.

26′

Аспиликуета подава лошо топката към вратаря.

Опитва се да се поправи и поставя ръцете си върху Караско.

Футболистът на Атлетико пада на тревата.

Дузпа няма.

Диего Симеоне полудя край страничната линия...

24′

Основно опитват атаките си по фланговете домакините.

Гостите отговарят по подобен начин.

Нищо продължително и съзидателно обаче, за момента.

19′

Ситуация за Челси!

Вернер отнема топката пред връхлитащия на скорост Зиеш.

Стреля!

Топката излиза извън пределите на терена.

16′

Футболистите на Атлетико са прибрани в собствената си половина.

Изчакват възможности на контраатаки.

12′

Комбинация между Вернер и Зиеш.

Стига се до опит за центриране.

Защитниците на Атлетико се справят със ситуацията.

10′

Пробив на Алонсо по левия фланг.

Решава изненадващо да стреля.

Не успява да порази целта.

4′

Лоди получава топката на границата на наказателното поле.

Стреля!

Менди хваща кълбото в ръцете си.

1′

Върсалко

Челси и Атлетико (Мадрид) се изправят един срещу друг в интригуващ реванш от 1/8-финалите в Шампионска лига.

Сблъсъкът стартира в 22:00 часа и ще се играе на "Стамфорд Бридж" в Лондон.

В първия двубой, който се изигра на неутрален терен в Букурещ, англичаните измъкнаха ценна победа с 1:0.

Успехът донесе Оливие Жиру, който се разписа с прекрасна задна ножица през второто полувреме.

Диего Симеоне: Вярваме в силата си срещу Челси

"Работим по две схеми"

И двата тима не успяха да спечелят последните си двубои във Висшата лига и Ла Лига. През уикенда Челси направи 0:0 като гост на Лийдс, докато "дюшекчиите" записаха същия резултат навън срещу Хетафе.

Мениджърът на Челси Томас Тухел няма да може да разчита на наказания Жоржиньо и Тами Ейбрахам, Мейсън Маунт и Тиаго Силва, които са контузени.

Очаква се голямо надлъгване между двамата треньори, които през годините доказаха, че са царе на този елемент от играта.