Турнир: Шампионска лига Стадион: "Стамфорд Бридж", гр. Лондон (Англия) Зрители:
90+7′

КРАЙ НА МАЧА!

90′

6 минути продължение. 6 минути на надеждата за немския тим.

86′

Енцо Фернандес отстъпва мястото си на Денис Закария.

83′

Матео Ковачич е заменен от Кристиан Пулишич.

80′
Снимка 609337

78′

Жълт картон за Енцо Фернандес.

76′

Галахър прати топката в мрежата на Дортмунд за трети път, но по-рано в атаката Стърлинг се е намирал в положение на засада. Попадението е отменено.

75′

Четвърт час до края на мача. Гостите се нуждаят от едно попадение, за да вкарат мача поне в продължения.

67′

Галахър заменя Жоао Феликс.

58′

БЕЛИНГАМ! Младият английски талант имаше отлична възможност да изравни общия резултат в 58-ата минута, но за негово съжаление изстрелът му премина покрай гредата.

53′

ГОООЛ! Хаверц този път е безкомпромисен от бялата точка! 2:0!

52′

ДУЗПАТА ЩЕ БЪДЕ ПРЕБИТА! Футболисти на гостите бяха навлезли твърде рано в наказателното поле и съдията е категоричен!

Снимка 609347

51′

ХАВЕРЦ ПРОПУСКА! Най-добрият играч в редиците на "сините" през този мач, по ирония на съдбата пропусна дузпата, нацелвайки гредата.

49′

Ситуацията е преразгледана и това ще бъде дузпа за Челси!

47′

Преглежда се ситуация за дузпа! Футболист на Дортмунд игра с ръка в наказателното си поле. Предстои реферите да решат.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+2′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

44′

ГООООООООЛ! 1:0! СТЪРЛИНГ! Всичко в тази 44-та минута започна от магически пас с пета на Хаверц към Чилуел. Левият халф центрира в наказателното поле, където Стърлинг първо не успя да нацели топката, но тя остана в негово притежание, последва финт срещу защитник на "жълто-черните" и точен шут с левачката!

42′

Никлас Зюле получи първия жълт картон в мача.

Снимка 609340

38′

ГООЛ! Не! Момент! Стърлинг излезе сам срещу вратаря на Дортмунд, но стреля в тялото му. Хаверц се озова на пътя на топката и с фамозен шут я прати точно под гредата, но флагът на страничния съдия беше вдигнат. Стърлинг се е намирал в положение на засада, а това беше потвърдено и от повторенията.

28′

ГРЕДА за Челси! "Сините" организираха атака отдясно, последва центриране в наказателното поле и топката попадна в краката на Хаверц. Нападателят стреля с десния крак, но само за да види как кълбото се удари в десния страничен стълб, разходи се по голлинията и излезе в аут. Късмет за Дортмунд!

17′

Красив момент на стадион "Стамфорд Бридж" в тази 17-та минута. Марко Ройс стреля великолепно от пряк свободен удар, ала не по-малко добре се справи и Кепа, който с една ръка успя да избие топката в корнер.

14′
Снимка 609339

8′

ХАВЕРЦ! Златното момче на Челси беше изведен сам срещу вратаря и нанесе мощен шут с десния крак, но топката се оплете във външната страна на мрежата. Силно начало за домакините!

5′

Кошмарно начало на мача за гостите. Един от най-добрите играчи в състава на гостите - Юлиан Бранд, е заменен поради контузия. Един Терзич включва в игра Джовани Рейна.

1′
Снимка 609328

1′

НАЧАЛО НА МАЧА! Двубоят започна с 10 минути закъснение. Автобусът на гостите не е пристигнал навреме на "Стамфорд Бридж" заради тежкия трафик по пътя към стадиона. Припомняме, че в първия мач Борусия (Дортмунд) постигна минимална победа с 1:0 и тази вечер ще брани преднината си в Лондон.