Големият фаворит за спечелване на трофея в ШЛ - Пари Сен Жермен стартира с неочаквана издънка битките в груповата фаза на турнира. "Принцовете" стигнаха само до 1:1 при визитата си на Брюж. Първенецът на Белгия изигра изключително силен двубой и се противопостави максимално на атомното вражеско нападение, което за първи път включваше Килиан Мбапе, Лионел Меси и Неймар.

В началото на двубоя домакините искаха дузпа от главния съдия, след като на пръв поглед изглеждаше, че бранител на ПСЖ е играл с ръка. Преразглеждане на ситуацията с ВАР обаче остави без специално решение тази ситуация.

Голово шоу на "Етихад"! Сити разби Лайпциг с 6:3

Крисфорър Нкунку вкара хеттрик за "биковете"

И докато белгийците се вайкаха, резултатът бе открит от гостите. Килиан Мбапе проби по фланга и след серия от финтове подаде за намиращия се на дузпата Ерера. Испанецът шутира от движение за 0:1.

Веднага след това ПСЖ можеше и да удвои, но Симон Миньоле се справи отлично при изстрел на Мбапе. Тази негова намеса сякаш вдъхна живот на домакините, които изненадващо изравниха в 27-ата.

Ливърпул победи Милан с 3:2 в Шампионската лига

Ливърпул сломи Милан в мач с два обрата и пет гола

Срещата на "Анфийлд" завърши 3:2

По подобие гола на съперника, Брюж пробив отляво чрез Собол, а той пусна задължаващ пас към звездата Ванакен. Капитанът беше безпощаден и въпреки шпагата на Кимпембе матира Кейлор Навас.

В 29-ата минута Лионел Меси беше близо до първия си гол като футболист на Париж Сен Жермен, но насочването му срещна единствено напречната греда.

През второто полувреме ВАР отново трябваше да решава спор на терена. Този път съмненията бяха за дузпа в полза на гостите. И тук обаче Сандро Шерер прецени, че няма достатъчно доводи за подобно решение.

Интер - Реал (Мадрид) 0:1 в Шампионската лига

Татко Карло надхитри Интер, Реал триумфира с гол в последната минута

Родриго е големият герой за "кралете"

До края Брюж спокойно отбиваше всеки френски стремеж за втори гол. Селекцията на Почетино все пак имаше безценна възможност в 81-ата минута, ала резервата Мауро Икарди не притежаваше необходимата точност в своя изстрел.