Ливърпул победи Милан с 3:2 в спиращ дъха мач от група "В" на Шампионската лига. "Червените" поведоха в резултата на "Анфийлд" след автогол на Томори, но на полувремето изоставаха след две бързи попадения на Анте Ребич и Браим Диас. През второто полувреме Мохамед Салах и Джордан Хендерсън донесоха успеха на мърсисайдци. Египтянинът пропусна дузпа в началото на срещата.

Двубоят започна с натиск на домакините. В 4-ата минута Робъртсън проби отляво и центрира остро в наказателното поле, но Ориги не успя да нанесе хубав удар. Малко след това Томори изби опасен шут на Жота.

Ливърпул - Милан 3:2, нов обрат в мача

Срещата започва в 22:00 часа

В 9-ата минута по-добрата игра на "червените" даде резултат. Салах пусна извеждащ пас отдясно за Александър-Арнолд. Защитникът проби и пусна успореден пас, който Томори не успя да избие, а вместо това топката се озова в мрежата.

В 14-ата минута Ливърпул получи дузпа. Бенасер игра с ръка след центриране на Робъртсън. Зад бялата точка застана Мохамед Салах, който стреля в долния десен ъгъл, но Майк Манян спаси. След половин час игра вратарят на "росонерите" отрази нов удар на Салах.

Снимка 546640

В края на полувремето в рамките на две минути Милан направи обрат. Първо в 42-ата минута Салемакерс проби през центъра и със страхотен пас изведе Анте Ребич сам срещу Алисон. Хърватинът с прецизен удар в средата на вратата изравни резултата.

Две минути след това "росонерите" организираха отлична контраатака. Топката стигна до Тео Ернандес отляво, който с подаването си елиминира Алисон. Ребич отправи удар, който Матип спря пред голлинията. Там обаче беше Браим Диас, който от няколко метра нямаше как да сбърка.

Снимка 546634

Втората част започна с отменен гол на Кяер заради засада на Ернандес.

В 49-ата минута Ливърпул изравни. Ориги получи пред наказателното поле и с прехвърлящ пас изведе Салах сам срещу Манян. Египтянинът пусна топката покрай вратаря за 2:2.

Снимка 546639

След час игра Робъртсън отправи силен удар, който попадна в обсега на Манян. Девет минути по-късно и "червените" направиха обрат. След центриране от корнер топката попадна в Хендерсън на границата на наказателното поле. Халфът със силен удар прати кълбото в долния десен ъгъл за 3:2.