Реал (Мадрид) надхитри Интер и победи италианците с 1:0 в първи епизод на грандиозното съперничество между двата тима в група D на Шампионската лига. На пръв поглед, резултатът на "Джузепе Меаца" не е съвсем реален. Домакините вложиха всичко от себе си и създадоха куп голови положения пред вратата на безгрешния тази вечер Тибо Куртоа. Опитният Карло Анчелоти пък бе наредил "лос меренгес" в изчаквателна позиция и техният триумфален миг настъпи в 89-ата минута. Тогава резервата Камавинга пусна перфектен пас към друг появил се от скамейката Родриго, а той с премерен изстрел донесе и успеха на "кралете" в този класически сблъсък от ШЛ.

Снимка 546645

Сензационен лидер в групата, поне засега, с повече отбелязани попадения, е дебютантът Шериф (Тираспол). По-рано днес молдовците надвиха с 2:0 Шахтьор (Донецк).

Ливърпул победи Милан с 3:2 в Шампионската лига

Ливърпул сломи Милан в мач с два обрата и пет гола

Срещата на "Анфийлд" завърши 3:2

Публиката на Интер прие сблъсъка с огромен ентусиазъм. Тифозите на "нерадзурите" пробваха да вземат страха на Реал, но футболистите на домакините така и не съумяха да осъществят някакъв впечатляващ натиск.

Първата по-интересна ситуация за регистриране бе факт в шестата минута, когато подаване в дълбочина намери Лаутаро Мартинес. Аржентинецът моментално отправи слаб изстрел, който се превърна в лесен за спасяване от Куртоа.

Снимка 546644

Напрежението пред вратарското поле на Реал се увеличаваше с всяка следващата минута. В осмата такава тройна комбинация между играчите на италианския първенец изведе Джеко на стрелкова позиция. Босненецът шутира и кълбото мина през плонжа на Куртоа. Топката се запъти към мрежата, но на голлинията беше застанал Едер Милитао, изчистил в корнер. При него бранителят на интеристите Милан Шкриниар скочи най-високо и отправи удар с глава, преминал в опасна близост до мрежата на "лос меренгес".

Борусия (Дортмунд) потрепери, но взе своето в Истанбул

"Жълто-черните" се наложиха с 2:1 над Бешикташ

"Джузепе Меаца" беше на крачка от това да празнува попадение в 18-ата. Интер сътвори бърза атака, която бе изострена от перфектното центриране на Перишич за Мартинес. Аржентинецът стреля с глава, но право в обсега на намесилия се блестящо Куртоа.

Въпреки агресията на Интер, Реал (Мадрид) дебнеше за всеки един миг, в който високо изнесената отбрана на "нерадзурите" им дава шанс за светкавична контра. При една такава Винисиус намери пролуката и пусна прострелен пас за Бензема. Той се оказа прекалено силен дори за нападател от ранга на Карим, който нямаше как да направи нищо съществено с нея.

Самир Хананович буквално замръзна в 35-ата минута, когато Реал можеше да отбележи още с първия си корнер в мача. Едер Милитао се включи мощно и отправи удар с глава, който без малко не дари "кралете" с желаната преднина.

Снимка 546643

След силните минути за Реал, последваха такива за Интер. Пресата на "нерадзурите" даде ефект и Марсело Брозович получи пас на дъгата на наказателното поле. Хърватинът отправи удар по земя, който облиза страничната греда на протегналия се максимално Куртоа.

Последното интересно положение за полувремето принадлежеше отново за селекцията на Индзаги. Лошо изчистена топка от испанската защита попадна на пътя на Джеко, който с прав удар я запрати силно към вратата на Реал. Куртоа отново беше там, където трябва и спаси с голяма класа.

Невероятно, но Интер пак не стигна до гол и в 54-ата минута. Куртоа пак трябваше да прави чудеса от храброст при корнер. И когато вече голът изглеждаше повече от логичен, Шкриниар не уцели топката при опит за голова добавка след удар на Лаутаро Мартинес.

Байерн (Мюнхен) победи Барселона с 3:0 в Шампионска лига

Байерн беше безмилостен срещу Барселона, каталунците без удар във вратата

Видя се кой е по-добрият

Реал (Мадрид) можеше да се похвали с първи точен изстрел във вражеската врата едва в началото на второто полувреме. Шанс се откри пред Дани Карвахал, който изскочи от задна позиция, но не успя да отправи нещо повече от шут в ръкавиците на Ханданович.

Родриго и Карим Бензема подивяха в 72-ата минута, когато колегата им Винисиус отново сътвори отличен пробив, но пак пожела да завършва сам, при това неуспешно. Гореспоменатите веднага вдигнаха ръце към своя съотборник-егоист.

Снимка 546642

И когато привидно изглеждаше, че двата тима са склонни да завършат при равенство, Реал (Мадрид) нанесе своя съкрушителен удар. "Кралете" се възползваха от невниманието в отбраната на Интер, а резервата Камавинга много хитро продължи висока топка към друг появил се от скамейката Родриго. Бразилецът не чакаше втора покана и отблизо с премерен изстрел не остави шанс на Ханданович.

В следващия кръг Интер гостува на украинския гранд Шахтьор. Реал приема у дома дебютантите от Шериф (Тираспол).

Малмьо - Ювентус 0:3 в мач от Шампионската лига