90′
Турнир: Шампионска лига Стадион: "Ян Брейдел", гр. Брюж (Белгия) Зрители:
90′

Отборът на Бенфика изкова солиден аванс от 2:0 срещу Брюж в първия 1/8-финален мач от Шампионската лига и очаква спокойно реванша в Лисабон, който ще се проведе на 7 март.

88′

Гол за гостите! Давид Нерес прави аванса на Бенфика убедителен, след като се възползва от грешка в отбраната на домакините.

78′

Камал Сова е заменен от Феран Жутгла от тактически съображения.

72′

Страхотна атака на Бенфика едва не завърши с гол във вратата на Брюж. Ударът на Чикиньо обаче прелетя високо над гредата.

65′

Рафа Силва е заменен от Давид Нерес от тактически съображения. В игра се появява и Гонсало Гедеш на мястото на Рамош.

51′

Жоао Марио бележи от 11-те метра и дава аванс на гостите.

49′

Реферът отсъжда дузпа пред вратата на домакините за нарушение срещу Гонсало Рамош от страна на Джак Хендри.

45′

Стартира втората част.

44′

Жълт картон за Николас Отаменди за нарушение срещу Ноа Ланг.

29′

Рафа Силва достигна пас в близост до вратата и успя да стреля, но топката се отби от гредата.

45′

Двата тима се оттеглят на почивка без отбелязан гол.

Снимка 606721

44′

Футболистите на Брюж прибързано празнуваха след попадение във вратата на Бенфика. Голът след центриране от пляк свободен удар обаче беше отменен поради засада.

38′

Невероятен пропуск за Гонсало Рамош, който трябваше да вкара от тази позиция след подаване на Жоао Марио.

31′

Невероятен пропуск! Рафа Силва можеше да открие за гостите, но ударът му срещна гредата.

28′

Жълт картон за Камал Сова за удар с лакът срещу Грималди.

16′

Ванакен се размина с попадение за Брюж, след като ударът му беше отразен от защитниците ана Бенфика.

14′
11′

Денис Одой фаулира грубо Чикиньо и е наказан.

2′

Мачът стартира, да си пожелаем страхотно зрелище!

1′

Здравейте с живото предаване на срещата между белгийския Брюж и португалския гранд Бенфика. Иберийците се представиха прекрасно в груповата фаза, след като изхвърлиха Ювентус и заеха първото място за сметка на Пари Сен Жермен и така се срещат с Брюж, а не с Байерн (Мюнхен)

1′

Гостите излизат без голямата си звезда Енцо Фернандес, който беше закупен от Челски срещу 120 милиона евро в последния ден на трансферния прозорец.

98. Сисе Сандра 75. Андре Гомеш

Брюж приема Бенфика в първи мач от осминафиналите на Шампионската лига тази вечер от 22:00 часа.

Белгийците се класираха за този етап на турнира за първи път в историяти си след блестящо представяне в груповата фаза, където бяха в една група с Атлетико (Мадрид), Леверкузен и Порто.

Бенфика пък впечатли още повече, след като спечели група, в която бяха още отборите на Пари Сен Жермен и Ювентус.

"Орлите" от Лисабон правят много силен сезон и имат само две загуби през настоящата кампания, като и двете дойдоха от Спортинг Брага. Последната беше преди няколко дни, когато тимът отпадна от Купата на Португалия след дузпи.

Бенфика вече е без голямата си звезда Енцо Фернандес, който през януари бе продаден на Челси за 120 милиона евро.

Борусия (Дортмунд) - Челси: 1:0 (Развой на срещата по минути)