90+6′
Турнир: Шампионска лига Стадион: "Сигнал-Идуна Парк", гр. Дортмунд (Германия) Зрители:
90+6′

Край на мача.

Борусия (Дортмунд) победи Челси в мач от Шампионска лига

Борусия (Дортмунд) се добра до минимален успех над Челси

Вижте подробности

90+5′

Фернандес! Футболистът пропусна обещаваща възможност, шутирайки от границата на пеналтерията. Грегор Кобел спря топката с брилянтно спасяване преди тя да се озове в горния десен ъгъл.

90+1′

Никлас Зюле получава жълт картон.

90+1′

Мейсън Маунт също е оцветен в жълто.

89′

Юлиан Риерсон получава жълт картон.

85′

Салих Йозджан получава жълт картон.

Снимка 606737

79′

Карим Адейеми ще бъде заменен от Джейми Биное-Битънс.

78′

Калиду Кулибали получи топката в наказателното поле и стреля. Грегор Кобел обаче внимаваше и спаси.

77′

Карим Адейеми получава жълт картон.

73′

Хаким Зиеш получава жълт картон.

73′

Мариус Волф излиза, а Юлиан Риерсон влиза на неговото място.

Снимка 606729

72′

Михайло Мудрик напуска игралното поле, за да бъде заменен от Марк Кукурея.

71′

Бен Чилуел е заменен от Мейсън Маунт.

68′

Себастиан Алер напусна терена, а Антони Модест влезе като смяна.

63′

ГОЛ! Карим Адейеми! Футболистът получи топката след бърза контра атака, мина на слалом през защитата и отбеляза страхотен гол с удар отблизо.

58′

Юлиан Бранд овладя подаване около границата на наказателното поле и стреля. Топката летеше към долния ляв ъгъл, но Кепа Арисабалага беше подготвен и не позволи да влезе в резултата.

Снимка 606728

55′

Рийс Джеймс шутира отлично от пряк свободен удар от опасна позиция. Топката летеше към горния десен ъгъл, но Грегор Кобел направи великолепно спасяване.

49′

Джуд Белингам получава жълт картон.

46′

Начало на втората част.

45′

Край на първото полувреме.

41′

Михайло Мудрик стреля от границата на наказателното поле, но ударът не се превърна в сериозна заплаха за вратаря, след като беше блокиран от защитник.

Снимка 606727

38′

Греда! Жоао Феликс стреля от наказателното поле, но топката разтресе напречната греда.

37′

Джуд Белингам се впусна към вратата след самостоятелен рейд, но в крайна сметка топката му бе отнета.

32′

Хаким Зиеш пусна отлично подаване към Жоао Феликс. Футболистът дръпна спусъка, но прати топката малко над напречната греда.

27′

Себастиан Алер! Юлиан Бранд намери съотборника си с елегантен пас, но последния не успя да намери целта, тъй като опитът му от наказателното поле премина точно до дясната греда.

Снимка 606726

24′

Мариус Волф опита да прати центриране в опит да намери един от съотборниците си, но съперников защитник предотврати опасността.

18′

Тиаго Силва получи жълт картон, тъй като е отклонил топката във вратата с ръка.

17′

Гол! Не! Тиаго Силва прати топката във вратата, но съдията Хесус Хил Мансано отмени попадението.

11′

Михайло Мудрик опита да намери някой от съотборниците си с опасно подаване от ръба на наказателното поле. Съперниковата защита обаче пресече опита и изчисти топката.

Снимка 606722

9′

Рийс Джеймс получава жълт картон.

3′

Избита топка стигна до краката на Емре Джан, който отправи удар от границата на наказателното поле, но не успя да прокара кълбото през играчите, застанали между него и вратата.

1′

44. Сумаула Кулибали 67. Люис Хол

Борусия (Дортмунд) и Челси се изправят един срещу друг в исторически първи сблъсък помежду си тази вечер на "Сигнал Идуна Парк" в поредния двубой от 1/8-финалната фаза на Шампионската лига. Мачът е с начален час 22:00.

"Жълто-черните" стигнаха до тази фаза на турнира, след като завършиха на второ място в Група "G", в която победител бе Манчестър Сити, а Челси финишира на първо място в Група "Е", в която бяха още Милан, Ред Бул Залцбург и Динамо Загреб.

Германският тим се намира в прекрасна форма, след като записа серия от шест поредни победи във всички турнири след прекъсването заради Световното първенство. Последният успех в тази поредица бе с 2:0 над Вердер (Бремен) в събота. Тимът на Един Терзич продължава да вярва, че може да се пребори за титлата в Бундеслигата през този сезон. В момента Борусия заема трето място във временното класиране, изоставайки само на три точки от лидера Байерн (Мюнхен).

Шеф на Борусия (Дортмунд): Представете си, ако Халанд и Санчо все още бяха в отбора!

"Заедно с Джуд Белингам!"

Въпреки огромните инвестиции в последните два трансферни прозореца, Челси продължава да не оправдава очакванията. Тимът на Греъм Потър спечели едва три от предишните си 14 двубоя във всички турнири и има само една победа от осемте си срещи от началото на 2023-та.

През уикенда Челси записа трето поредно равенство в Премиър лийг и общо осмо последователно гостуване във всички турнири без победа, след като направи 1:1 с Уест Хам на "Лондон Стейдиъм" в 120-ото дерби между двата отбора. В момента "сините" са на 10 точки от четвъртото място.

Един Терзич: Изобщо не знам какъв ще бъде съставът на Челси