Айети ще доиграе оставащите 20 минути на мястото на Щокер

Поредна възможност за Оберлен! Той получи дълъг пас и бе позициониран точно пред Едерсон, но ударът му с глава не изпрати топката в очертанията на вратата.

Давид Силва влиза на мястото на Де Бройне

Жълт картон за Фернандиньо

57′

Стърлинг е заменен от Сане

53′

ГОООЛ! Втори гол за Гюндоган и 4:0 за Сити! Илкай чудесно врътна топката от границата на пеналта, изпращайки я в десния ъгъл на вратата на Базел. Вацлик просто нямаше никакъв шанс да спаси.

49′

Опасен удар на Елиунуси! На Едерсон най-накрая му се наложи да се намеси по-сериозно от началото на мача.

45′

Начало и на второто полувреме!

45′

Край на първата част! Сити се оттегля за кратка почивка, водейки с 3:0 над Базел.

38′

Жълт картон за Джака, а санкцията му означава, че той ще пропусне втория двубой със Сити на "Етихад"

36′

Кевин де Бройне пропусна да увеличи преднината на "гражданите". Ударът му изпрати топката над напречната греда.

23′

ГОООЛ! Агуеро тотално шокира вратаря на Базел, разписвайки се със силен шут от дъгата на наказателното поле за 3:0. Вацлик дори не помръдна при попадението на аржентинеца.

18′

ГООООООЛ! Бернардо удвоява аванса на Сити! Защитата на Базел отново се пропука и оставеният непокрит Силва успя да стреля опасно. Вратарят успя да докосне топката, но тя все пак влетя в мрежата му за 2:0.

14′

ГООООЛ! Гюндоган отново бе изпуснат от бранителите на Базел при изпълнението на ъглов удар и при втория си опит с глава открива резултата - 1:0.

12′

Претенции на Базел за дузпа, но главният съдия е категоричен, че такава няма. Оберлен се строполи в наказателното поле на Сити след единоборство с Отаменди.

6′

Какъв шанс за Базел! Оберлен бе изпуснат от защитата на Сити и успя да излъже излезлия напред Едерсон. Топката обаче се оказа доста дълга за футболиста на домакините и бе изчистена от върнал се бранител на гостите.

2′

Хубав опит на Илкай Гюндоган. Той опита да изненада стража на Базел с удар с глава, но вратарят изби.

1′

28 Раул Петрета 47 Ф. Фодън

Тази вечер Шампионска лига отново се завръща! Първата порция от двубоите от 1/8-финалите ще предложи сблъсък между Манчестър Сити и Базел, в който "гражданите" гостуват на "Санкт Якоб Парк", а другото дерби ще е между Ювентус и Тотнъм. Началото и на двете срещи е от 21:45 часа.

Базел домакинства на Ман Сити в първи осминафинален двубой от Шампионската лига

Манчестър Сити тръгва на поход към трофея

Базел ще се бори с негативната традиция

През този сезон възпитаниците на Хосеп Гуардиола са в чудесна форма, която ги качи на лидерската позиция и преднината им на върха във Висшата лига е доста сериозна. Именно затова "гражданите" са смятани са абсолютен фаворит в тазвечершния двубой. Сити вече подгря за завръщането на сблъсъците от Шампионска лига с разгром над Лестър (5:1) през уикенда. В този мач мениджърът няма да може да разчита на Бенжемин Менди и Габриел Жесус.

Базел обаче не е отбор, който трябва да бъде подценяван. Швейцарците са втори във временното класиране, след Йънг Бойс и в последните си десет мача са записали шест победи. Като домакин формата им е колеблива, но тимът има три победи на сметката си при последните шест домакинства.