Отборът на Манчестър Сити продължава да е абсолютният господар на английската Висша лига.

"Гражданите" записаха 23-ата си победа в шампионата на страната, побеждавайки по безапелационен начин тима на Лестър с 5:1.

Снимка 339518

Първото полувреме на мача бе малко по-оспорвано, като завърши при резултат 1:1.

Рахийм Стърлинг откри резултата още преди изтичането на третата игрова минута, но след 24 минути игра Джейми Варди напомни за класата си и изравни, давайки надежда на състава си, че може да постигне нещо повече в сблъсъка.

Снимка 339517

Тази надежда бе съкрушена от лидера в нападението на "гражданите" Серхио Агуеро. Кун се отчете с хеттрик само в рамките на едно полувреме, като след почивката бе точен на цели три пъти във вратата на "лисиците".

Снимка 339516

Само 3 минути след паузата Кун вече бе в прегръдките на съотборниците си, вкарвайки за 2:1. Още 5 минути по-късно той реализира и второто си попадение на "Етихад", а 13 минути преди последния съдийски сигнал заби и предпоследния пирон в ковчега на опонента за 4:1.

Крайното 5:1 оформи отново Агуеро, който бе точен в последните мигове от редовното време.

Снимка 339514

Така Сити продължава убедително да оглавява таблицата с класирането в Англия, като разполага с актив от 72 точки. Вторият - Манчестър Юнайтед е с 56, но и мач по-малко. Лестър остава под номер осем.