Байерн (Мюнхен) победи румънския Клуж с 4:0 като гост в мач от група „Е" на Шампионската лига. Мачът се превърна в разходка за баварците, които се изпотиха далеч повече в първата среща на „Алианц Арена'.

Още от първата минута гостите от Германия поеха инициативата и притиснаха максимално румънския си съперник. Тази преса доведе до нелепа грешка на вратаря на домакините, който подари топката на Швайнщайер, а той подаде към Марио Гомес, който от близко разстояние не сгреши - 1:0.

Само 12 минути по-късно упражнението се повтори. Швайни отлично намери с глава Гомес, който необезпокояван вкара втория си гол в мача.

След това попадение играта се успокои, но баварците по никакъв начин не изпуснаха инициативата в двубоя и задържаха по-често топката. Домакините пък разчитаха предимно на контраатаки, които обаче днес не се получаваха.

През втората част нищо на терена не се промени. Марио Гомес можеше да вкара хеттрик в 65-ата минута, но ударът му от далечна дистанция не намери целта. В 71-ата минута Швайнщайегер за трети път намери Гомес, който този път не пропусна и оформи хеттрика си. В даденото от съдията продължение Томас Мюлер бе оставен непокрит и вкара нов гол за крайното 4:0 за Байерн.