ГОЛ ЗА РЕАЛ (МАДРИД)! 2:2! ВИНИСИУС ИЗРАВНИ ОТ ДУЗПА!

Снимка 663341

83′

Ким Мин-Джае получи жълт картон за нарушението, което извърши срещу Родриго.

82′

Дузпа за Реал Мадрид! Родриго бе фаулиран в наказателното поле от Ким Мин-Джае и Тюрпен за втори път в мача посочи бялата точка.

80′

Серж Гнабри се появи на терена на мястото на Томас Мюлер.

75′

Джуд Белингам е сменен от Лука Модрич.

75′

Браим Диас влезе в игра вместо Тони Кроос.

65′

Капитанът на Реал Мадрид Начо Ференандес отстъпи мястото си на Едуардо Камавинга.

64′

Официално предупреждение за Тони Кроос.

57′

ГООООЛ ЗА БАЙЕРН! ХАРИ КЕЙН! 2:1! Английският нападател на домакините бе точен от 11-метровият наказателен удар и така осъществи пълен обрат в полза на състава воден от Томас Тухел!

Снимка 663338

56′

ДУЗПА ЗА БАЙЕРН! Джамал Мусиала нахлу в наказателното поле на гостите, където бе спънат от Лукас Васкес и френският съдия Клеман Тюрпен без забавяне посочи бялата точка!

53′

ГООООООООООЛ ЗА БАЙЕРН (МЮНХЕН)! 1:1! САНЕ! Лаймер намери Лирой Сане, който преадаля няколко защитници на Реал Мадрид и с удар в левия ъгъл на вратата въдстанови равенството.

Снимка 663336

51′

Опасен шут на Тони Кроос от дистанция, но Мануел Нойер внимаваше и успя да избие.

45′

Начало на второто полувреме!

45′

Рафаел Герейро се появи в игра на мястото на Леон Горецка.

45′

Край на първото полувреме!

44′

Жълт картон за Нусаир Мазрауи.

42′

Мощен шут на Хари Кейн от фаул, топката профуча встрани от целта.

30′

Опасен удар на Леон Горецка от границата на наказателното поле, който е блокиран от защитник на Реал.

24′

ГОЛ ЗА РЕАЛ (МАДРИД)! 0:1! Винисус Жуниор!

Въпреки по-настъпателната игра на баварците, гостите от Мадрид първи стигнаха до гол. Тони Кроос изведе с великолепно подаване Винисиус сам срещу Мануел Нойер и бразилецът не сбърка и изведе Реал напред в резултата.

Снимка 663334

11′

Хари Кейт опита с прехвърлящ удар от центъра да застраши вратата на Реал, но топката премина над напречната греда.

7′

Байерн продължава с по-агресивната си игра в началото на мача и Лунин отново трябваше да прави спасяване, този път след шут на Хари Кейн.

2′

Първата добра възможност за отбелязване на гол в мача се откри пред Лирой Сане, но неговият удар бе спасен от Лунин.

1′

Двубоят в Мюнхен започна!

1′

Преди началото на мача привържениците на домакините почетоха легендата Франц Бекенбауер, който си отиде от този свят през месец януари, със специална хореография.

45. Александър Павлович 24. Арда Гюлер

Съставите на Байерн (Мюнхен) и Реал (Мадрид) откриват полуфиналната фаза в Шампионска лига. Срещата на "Алианц Арена" започва в 22:00 часа.

За Байерн това е последен шанс да спаси сезона си. Баварците стартираха със загуба от РБ Лайпциг в турнира за Суперкупата на Германия, преди да отпаднат от непретенциозния Саарбрюкен за Купата на страната. В Бундеслигата мюнхенци си намериха майстора и след 11 последователни шампионски титли преклониха глава пред безгрешния този сезон тим на Байер Леверкузен. В последните няколко седмици отборът на Томас Тухел вдигна нивото си и постигна три поредни победи в Бундеслига, гарнирани с отстраняване на Арсенал в четвъртфиналите на ШЛ.

Стъпало преди финала Байерн ще има за съперник не кой да е, а рекордьорът по трофеи с 14 - Реал Мадрид. Кралският клуб детронира Манчестър Сити в последните осем на турнира след равенство 3:3 на "Бернабеу" и 1:1 на "Етихад". "Белият балет" издържа в продълженията и елиминира "гражданите" след изпълнение на дузпи. Момчетата на Карло Анчелоти вървят към титлата в Испания, като водят с 13 точки пред втория Жирона, пет кръга преди края на първенството. В последния си двубой в Ла Лига мадридчани надвиха Реал Сосиедад с минималното 1:0.

Байерн и Реал са се изправяли общо 26 пъти, като статистиката е много изравнена - 12 на 11 победи за испанския колос, при 3 равенства и голова разлика 41:39 в полза на Кралския клуб. За последно двата отбора се изправиха един срещу друг в полуфиналите през сезон 2017/18, когато Реал триумфира след общ резултат 4:3.

Томас Тухел има някои сериозни казуси, тъй като не е ясно дали Джамал Мусиала и Лерой Сане ще вземат участие в двубоя. Главен рефер на първия полуфинал ще бъде френският арбитър Клеман Тюрпен.

Валверде: Не се притеснявам от нападението на Байерн, защото имаме страхотни защитници