Носителят на трофея в Шампионската лига - Байерн (Мюнхен), направи решителна крачка към участие в четвъртфиналите на надпреварата за сезон 2020/21. Баварската машина вилня във Вечния град, където разби домакините от Лацио с 4:1, в първи осминафинален двубой от "турнира на богатите".

Селекцията на Ханзи Флик се възползва от притеснението в редиците на своя опонент и още до почивката три попадения бяха посетили мрежата на Пепе Рейна. Честта да го преодолеят имаха Левандовски, Мусиала и Сане.

Порто победи Ювентус с 2:1 в първи осминафинален двубой от Шампионската лига

Порто поднесе изненадата срещу Юве, но гол на чужд терен съхрани надеждите на "Старата госпожа"

"Драконите" с исторически първи успех над италианския гранд

Събитията на "Олимпико" не се промениха особено и след паузата, когато Ачерби си вкара автогол за 0:4, а самочувствието на лациалите все пак бе леко съхранено с единственото италианско попадение, дело на Хоакин Кореа.

Снимка 520130

Така реваншът на "Алианц Арена" в Мюнхен се очертава да бъде протоколен. Все пак двубоят е насрочен за 17 март, отново в 22:00 часа българско време.

Първите минути във Вечния гранд предложиха любопитно тактическо надлъгване. Байерн заложи на обичайната си висока преса, срещу която домакините от Лацио противодействаха най-вече с бързите си флангови атаки. При една от тях само бързата реакция на Мануел Нойер попречи на Адам Марушич да излезе на удобна стрелкова позиция.

Снимка 520134

Актуалният носител на Шампионската лига доказа набързо защо е смятан за големия фаворит на "Олимпико". В 6-ата минута Никлас Зюле се бе включил в атака, като направи двойно подаване с Мусиала и веднага пробва остър пас към Левандовски. Сергей Милинкович-Савич обаче беше заел точната позиция в защита и изчисти, с лек риск от автогол, в корнер. Секунди след това полският голаджия се размина с кълбото и при силно центриране на Кимих.

Севиля - Борусия (Дортмунд) 2:3

Борусия с едни гърди напред след голов трилър със Севиля

Германците взимат преднина преди реванша

Едва ли за някого беше изненада, когато в 10-ата минута Байерн (Мюнхен) поведе в резултата чрез Роберт Левандовски. Звездата пресече прекалено слаб пас на Мусакио към Рейна и след елегантното елиминиране на испанския ветеран, единствено му остана да отбележи в опразнената врата.

Снимка 520135

И точно, когато Лацио лекичко изнесе играта в половината на баварския колос, Байерн беше на крачка от да удвои своята преднина. С три паса топката стигна до Левандовски, а от своя страна той комбинира със Сане, който технично с пета, но с неуспех, пробва да намери незащитения от Рейна ъгъл.

Поредица от добри атаки за Лацио, завърши с чисто голово положение пред Луис Алберто в 22-ата минута. По-трудното за "бианкочелестите" стори Хоакин Кореа, който спечели доста метри с топка в крака. Последва негова комбинация с испанеца, шутирал в близкия ъгъл на очакващия подобен развой на събитията Нойер.

Снимка 520152

Селекцията на Ханзи Флик отбеляза за 0:2 в 24-ата минута. Алфонсо Дейвис преодоля лесно Милинкович-Савич, след което през Лукас Лейва съумя да намери Горетцка, а той от своя страна младия Мусиала. Футболистът с №42 отправи плътен изстрел от границата на наказателното поле, който се оказа мисия невъзможна за Рейна.

Снимка 520146

Симоне Индзаги усети проблемите в отбраната на "орлите" и предприе ранна смяна още в 30-ата минута. Недоволният от решението му Мусакио отстъпи мястото си на Сенад Лулич.

Пепе Рейна беше последна преграда спрямо задаващия се трети гол на Байерн в 35-ата минута. Тогава стражът на домакините спаси с крак пореден изстрел на Левандовски. Трябва да отбележим, че цялата ситуация пред вратата на римляните се заформи заради грешка на испанския вратар секунди по-рано.

ПСЖ победи Барселона с 4:1 като гост в Шампионската лига

Магичен Мбапе разпиля Барселона на "Камп Ноу"

Нападателят с хеттрик за 4:1 на ПСЖ над каталунците

Големият лидер на лациалите - Чиро Имобиле напомни за участието си в мача с настъпването на 39-ата минута. Италианецът достигна до първа добра ситуация, когато близо до аутлинията кълбото бе върнато за изкусния нападател. Последвалият му изстрел обаче срещна тялото на Боатенг.

Снимка 520151

Байерн приключи първата част с актив от три гола преднина. 180-секунди преди сигнала за пауза, Кингсли Коман напредна мощно, тъй като Патрик се спъна и изгуби топката. Французинът стигна до вратата на "орлите", а спасеният от Рейна удар се превърна в успешна голова добавка от Сане.

Второто полувреме продължи ужасяващото пропадане на Лацио. Не бяха изминали и две минути, когато Байерн (Мюнхен) "отбеляза" за 0:4. Този път работата на колоса свърши бранителят на домакините Франческо Ачерби. Италианският национал имаше малшанса да завърши в собствената си врата остро подаване на Сане, което така или иначе щеше да бъде реализирано от дебнещия Коман.

Повече от комфортната преднина развали концентрацията на Байерн в отбрана. Точно това спомогна и за първия гол, в правилната врата, за "бианкочелестите" в 49-ата минута. Хоакин Кореа буквално се разходи измежду цялата защита на гостите, за да вкара елегантно в мрежата на Нойер.

Снимка 520148

Идея по-интересно на "Олимпико" можеше да стане в 63-ата минута, когато Чиро Имобиле демонстрира чудесния си усет за създаване на голови ситуации, но този път нападателят беше разочарован от перфектната намеса на Нойер.

Ливърпул победи РБ Лайпциг с 2:0 в Шампионската лига

Ливърпул поглежда към четвъртфиналите след груби грешки на РБ Лайпциг

Салах и Мане вкараха за "мърсисайдци"

До края неспирният поток от попадения беше заменен от жълти картони заради незнайно защо проявената груба игра и от двата отбора.