Бележи по чудесен начин, като си спира топката в наказателното поле, при центриране от десния фланг, след което стреля силно и точно.

Лемар сменя Ренан.

45′

Играта е подновена.

45+1′

През първото полувреме реалността на терена беше една и тя бе очевидна за всички фенове, независимо кой тим подкрепят. Домакините хвърляха всички сили, за да направят срещата интересна, докато съперникът им правеше точно обратното.

Футболистите на Атлетико (Мадрид) се бяха прибрали дълбоко назад в половината си и определено изчакваха опонента да върши основната работа. Целта явно бе състезателите на тима от Леверкузен да се уморят, след което да последва и отговорът на Атлетико.

Това обаче не се случи. В продължение на 18 минути Байер непрестанно атакуваше, като нерядко играчите на отбора стигаха и до възможност да обстрелват Облак. Цели седем пъти това се случи без кълбото да попада в обхвата на опитния страж.

В 20-ата минута бе нанесен и първият точен удар, но стражът не срещна затруднения при опит на Фоланд да открие резултата.

Първите акции за гостите можеха да бъдат забелязани след 25-ата минута. Те обаче не носеха нищо опасно в половината на Байер. Напротив - следваха опасни контрадействия за домакините, които започнаха да търсят шанса си с центрирания, в опит да преодолеят сгъстената защита на Атлетико.

В 39-ата минута Фелипе едва не прати топката в собствената си врата, опитвайки се да избие центриране от корнер. При доста подобни обстоятелства Партей пробва да направи същото, но вместо това си заби страхотен, ефектен, красив автогол, с който даде преднина на Байер (Леверкузен). Попадението с глава на Томас определено надмина очакванията на Облак, който не успя да реагира и да избие топката.

Така до почивката домакините заслужено водеха в резултата.

45′

Почивка.

43′

Засада на Ренан.

41′

АВТОГОЛ!

1:0!

Поредно центриране в полето на Облак.

Партей си вкарва красив автогол с глава.

Понечи да избие топката извън пределите на терена, но я насочи точно в мрежата, като за вратаря на Атлетико нямаше шанс за адекватна и бърза реакция.

39′

ГРЕДА!

Фелипе щеше да си отбележи автогол, като се опита да избие центриране от корнер, но насочи кълбото към вратата на Облак.

Топката се отбива в напречната греда и се връща в игра.

37′

Мощен изстрел на Вендел!

Топката се отбива в тялото на бранител.

Малшанс за домакините.

35′

Арангис стреля от далечна дистанция.

Топката се отбива в тялото на Саул и излиза в корнер.

Нищо сериозно за вратаря на Атлетико, който е безупречен до този момент.

32′

Над половин час игра.

Без регистрирана нито една сериозна опасност пред вратата на домакините.

Тактическият подход на Атлетико остава все същият.

25′

Опит на Мората да пробие защитата на Леверкузен.

Озовава се в добра позиция.

Изстрелът му с глава не е точен.

22′

Първа малко по-остра акция и за испанския тим.

Мората подава към Саул.

Завършващият изстрел на последния не е впечатляващ и не постига никакъв ефект.

20′

Нов точен изстрел на Фоланд!

Облак за пореден път спасява.

В цели 7 случая вече топката бе насочвана към вратата на Атлетико.

За първи път тя намери очертанията ѝ.

18′

Съставът на Атлетико опитва да наложи териториален превес.

Обрат в поведението на двата тима на терена за момента няма.

13′

Футболистите на Атлетико са прибрани в половината си.

За момента изглежда така, че те приемат играта в полето си и дори не възнамеряват да правят контраатаки.

Интересен подход на мадридския състав.

11′

Нова акция за домакините.

На върха ѝ се оказва Фоланд, който демонстрира самочувствие и стреля от сериозна дистанция.

Без резултат.

8′

В момента, в който футболистите на Леверкузен преминат централната линия на терена, биват затваряни от състезателите на Атлетико.

"Дюшекчиите" оставят съперника си свободно да разиграва в собствената си половина, но след това пространствата незабавно са затворени.

4′

Фоланд пробва изненадващ шут към вратата на Атлетико!

Топката излиза в аут.

Футболистът на Байер претендира, че става дума за корнер, но такъв не е даден.

2′

Първи изстрел към една от двете врати.

Той е на Вайзер.

Топката преминава встрани от целта.

1′

Диаби Трипиър

Байер (Леверкузен) приема Атлетико (Мадрид) в двубой от Група D на Шампионската лига. Битката в Германия стартира в 22:00 часа.

Това ще бъде четвърта среща и за двата състава в тази фаза от надпреварата.

До момента испанският тим е със 7 спечелени точки, с които дели лидерската позиция в таблицата с италианския хегемон Ювентус.

Снимка 449094

Източник: UEFA.com

Отборът от Леверкузен е единственият в групата без завоюван актив до момента. Нещо повече - съставът е отбелязал само едно попадение, срещу цели 6 допуснати във вратата си.

В предишната битка между двата тима Атлетико победи с минималното 1:0, като единственото попадение бе отбелязано от влезлия като резерва през втората част Алваро Мората.

За двата отбора нямаше много възможности за реализиране на попадение, като първата част приключи не само без отбелязани голове, но и с едва два точни изстрела в очертанията на вратите.

Снимка 449090

Преди началото днес "Марка" твърди, че има голяма вероятност Иван Ракитич да напусне Барселона и да облече екипа на Атлетико (Мадрид). Двете страни дори са провели и неофициални разговори.

Самият Ракитич предпочита да остане в Испания, но е малко вероятно Барселона да се съгласи да го продаде на конкурент. 31-годишният Ракитич има договор с Барселона до лятото на 2021 година, а интерес към услугите му има и от клубове от Италия и Англия.

Снимка 450360

Източник: EPA/БГНЕС

Наставникът на Атлетико (Мадрид) - Диего Симеоне пък коментира състоянието на тима си по следния начин:

"Ние трябва да си извадим поуки от някои грешни стъпки през сезона до този момент. Ако един отбор започва зле мачовете си, вината е на треньора, защото явно футболистите не са разбрали нещо както трябва.

Всички тимове се развиват. Важното е да продължим да надграждаме", каза Чоло.

Севиля и Атлетико (Мадрид) завършиха 1:1