Байер (Леверкузен) победи Атлетико (Мадрид) в двубой от Група D на Шампионската лига.

Битката в Германия завърши при резултат 2:1. Точни за победителите бяха Фоланд и Партей, пратил топката по изключително ефектен начин с глава в собствената си врата. За гостите, в продължението на мача, се разписа Алваро Мората.

Това бе четвърта среща и за двата състава в тази фаза от надпреварата.

До момента испанският тим е със 7 спечелени точки, с които остава на втора позиция в таблицата, след италианския хегемон Ювентус.

Отборът от Леверкузен бе единственият в групата без завоюван актив до момента, но днес коригира този свой недостатък. Нещо повече - съставът беше отбелязал само едно попадение до днешния мач, срещу цели 6 допуснати във вратата си.

В предишната битка между двата тима Атлетико победи с минималното 1:0, като единственото попадение бе отбелязано от влезлия като резерва през втората част Алваро Мората.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Байер (Леверкузен) - Атлетико (Мадрид) 2:1

Срещата започна в 22:00 часа

През първото полувреме реалността на терена беше една и тя бе очевидна за всички фенове, независимо кой тим подкрепят. Домакините хвърляха всички сили, за да направят срещата интересна, докато съперникът им правеше точно обратното.

Футболистите на Атлетико (Мадрид) се бяха прибрали дълбоко назад в половината си и определено изчакваха опонента да върши основната работа. Целта явно бе състезателите на тима от Леверкузен да се уморят, след което да последва и отговорът на Атлетико.

Това обаче не се случи. В продължение на 18 минути Байер непрестанно атакуваше, като нерядко играчите на отбора стигаха и до възможност да обстрелват Облак. Цели седем пъти това се случи без кълбото да попада в обхвата на опитния страж.

В 20-ата минута бе нанесен и първият точен удар, но стражът не срещна затруднения при опит на Фоланд да открие резултата.

Първите акции за гостите можеха да бъдат забелязани след 25-ата минута. Те обаче не носеха нищо опасно в половината на Байер. Напротив - следваха опасни контрадействия за домакините, които започнаха да търсят шанса си с центрирания, в опит да преодолеят сгъстената защита на Атлетико.

В 39-ата минута Фелипе едва не прати топката в собствената си врата, опитвайки се да избие центриране от корнер. При доста подобни обстоятелства Партей пробва да направи същото, но вместо това си заби страхотен, ефектен, красив автогол, с който даде преднина на Байер (Леверкузен). Попадението с глава на Томас определено надмина очакванията на Облак, който не успя да реагира и да избие топката.

Така до почивката домакините заслужено водеха в резултата.

Снимка 451518

Източник: Twitter

В 55-ата минута Фоланд най-сетне успя да ознаменува доброто си представяне с попадение. То стана факт след пробив на Белараби по десния фланг и подаване в наказателното поле.

Снимка 451531

Там Фоланд имаше възможността да спре топката и да я овладее, преди да я продължи по безмилостен начин в мрежата за 2:0.

Снимка 451504

Тук някъде Атлетико се "събуди" и най-после погледна към вратата на съперника си.

На два пъти влезлият като резерва Лемар изпробва рефлексите на Храдецки, но стражът на Байер бе на мястото си.

Петнайсетина минути преди края Мората дори успя да се разпише, но страничният съдия бе маркирал засада. Повторенията показаха, че решението на съдиите е коректно. Голът не бе зачетен. Мората все пак се разписа в последните мигове от 4-минутното продължение, но гостите нямаха достатъчно време, за да изравнят резултата.

Малко преди края Амири получи червен картон и остави тима си с човек по-малко на терена.

Така Байер ще се надява на помощ и от Локомотив (Москва), ако иска да направи присъствието си в групата по-значимо.

Атлетико пък ще се нуждае от успех в следващите си срещи, ако не желае да изпадне в изключително неприятна ситуация.