Севиля и Атлетико (Мадрид) завършиха 1:1 в мач от 12-ия кръг на Ла Лига. Попадението за Севиля бе дело на Франко Васкес, а з "дюшекчиите" точен бе Алваро Мората.

Севиля - Атлетико (Мадрид) 1:1, Мората изравнява

И двата тима имат по 20 точки в актива си

В 6-ата минута Анхел Кореа стреля с глава, но ударът му мина вляво от вратата на Севиля.

В 20-ата минута Фелипе стреля от границата на наказателното поле, но ударът му излетя доста над вратата.

В 28-ата минута Севиля откри резултата на "Рамон Санчес Писхуан". Евер Банега центрира от корнер, а топката попадна във Франко Васкес, който бе точен с глава за 1:0.

В 56-ата минута гол на Атлетико (Мадрид), вкаран от Диего Коста, бе отменен от ВАР заради засада на испанския национал. Все пак четири минути по-късно "дюшекчиите" изравниха чрез Алваро Мората.

В 71-ата минута главният съдия на срещата Хосе Луис Гонсалес отсъди дузпа в полза на Атлети. Зад топката застана Диего Коста. Нападателят стреля в левия ъгъл, но стражът на Севиля Вацлик хвана посоката и резултатът се запази 1:1. При добавката на Коке Вацлик отново показа страхотен рефлекс и не допусна втори гол.

В 91-ата минута Диего Коста имаше добър шанс да донесе победата на своя тим, но ударът му с глава мина над вратата.