Носителят на трофея Барселона завърши 1:1 при гостуването си на Щутгарт в първи двубой от осминафиналите в Шампионската лига. Каталунците стигнаха до равенството, въпреки че през първата част бяха тотално надиграни от германския си опонент. Какау реализира попадението за Щутгарт през първата част. В началото на второто полувреме Златан Ибрахимович успя да изравни.

Домакините от Щутгарт изиграха изключително добро първо полувреме. Още в началните минути домакините загатнаха, че няма да се дадат без бой на носителя на трофея. В 12-ата минута прекрасен шанс се откри пред Какау, но той не успя да ориентира в наказателното поле на Барса, въпреки че бе непокрит. В 18-ата минута Лео Меси направи отличен пробив и стреля, но ударът му спря в бранител на Щутгарт. В следващите минути домакините бяха по-активни. На два пъти отбраната на Барса бе принудена да чисти панически след центрирания в полето пред Валдес.

В 25-ата минута натискът на "швабите" дада резултат и те излязоха напред в резултата. Какау се разписа майсторски с глава след центриране на Гебхард отдясно. Въпреки гола домакините не се прибраха и продължиха да атакуват. Секунди след гола съдията не отсъди дузпа в полза на Щутгарт за очевадна игра на Пике с ръка. Малко след това последва нов пропуск на Какау. В 32-ата минута отново той бе главно действащо лице, след като проби и стреля, но ударът му спря в тялото на вратаря. До края на първата двата тима имаха по още едно положение. Първо Треш не успя да стреля след хубав пробив на Хлеб.

В 40-ата минута Лео Меси стреля опасно, Леман отби топката, след което тя спря в гредата, а домакините се спасиха от сигурен гол.

В началото на втората част Барса започна по-мотивирано и в 52-ата минута Ибрахимович изравни. Той се оказа в отлична позиция и след като Леман спаси първия му удар, при добавката Златан не сгреши - 1:1.

62-ата минута опасна атака на Щутгарт завърши с удар на Кедира в аут. Шест минути по-късно Барса бе близо до втори гол. След центриране от корнер топката попадна в Ибрахимович, който стреля, но от голлинията Молинаро с рамо изби. Гостите веднага поискаха дузпа, каквато обаче не бе отсъдена.

В следващите минути двата тима заиграха по-внимателно и чисти положения пред нападателите не се откриваха. Така развръзката остава за реванша след три седмици на "Камп Ноу".