63′

ГОООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

3:0!

Попадение на Меси!

Гол номер 100 за аржентинеца в надпреварата. Вкара топката между краката на Куртоа голмайсторът на "блаугранас".

Снимка 345386

62′

Азар връща топката към Алонсо, който шутира!

Топката е избита в корнер.

61′

Гомеш заменя Бускетс.

Изглежда петицата на Барса е получил контузия.

56′

Паулиньо заменя Иниеста.

54′

Грешка на Куртоа!

Той подарява топката на атакуващите състезатели на съперника, но след това спасява мощен изстрел към вратата си.

Снимка 345387

50′

Жълт картон за Жиру.

49′

Алонсо пада в наказателното поле на Барселона, след съприкосновение с Пике.

Съдията не дава сигнал за дузпа.

Повторенията не са категорични.

45′

Играта е подновена.

45+1′

През първото полувреме домакините свършиха голяма част от своята работа, като на теория почти сигурно си гарантираха класиране в следващата фаза от надпреварата.

Резултатът беше открит след едва 3 минути игра, когато вихрена акция на каталунците премина през Суарес, той продължи добре топката за Меси, който от изключително малък ъгъл я прати в мрежата за 1:0, промушвайки я под плонжа на Куртоа.

Още в следващата атака Челси можеше да изравни, но Тер Щеген реагира добре при изстрел на Вилиан.

В 21-ата минута интригата бе намалена с още една идея, като Лионел Меси осъществи впечатляващ пробив отляво по нападението на "баугранас", продължи към Дембеле, който с бомбен шут покачи на 2:0, без да остави шансове на Тибо Куртоа за адекватна намеса.

Футболистът, който почти не игра с топката през първите 45 минути беше Оливие Жиру. Той не участва в нищо запомнящо се за тима си.

В самия край на откриващата част от мача Маркос Алонсо стреля от свободен удар, а топката се отби в лявата греда на вратата, пазена от Тер Щеген. Вместо да се върне в игра, кълбото излезе в аут, а с това бе сложен и краят на първите 45 минути.

45′

Почивка.

44′

ГРЕДА!

Алонсо стреля в рамката на вратата, но топката излиза в аут.

Страхотна възможност за Челси в края на полувремето.

38′

Алонсо стреля от въздуха!

Топката се отбива в главата на Умтити.

След това и Канте опитва късмета си, но не успява да шутира точно.

37′

Андрес Иниеста стреля!

Кълбото не намира очертанията на вратата.

34′

Меси се премества по десния фланг от нападението на каталунците.

След това отново се връща в средата на терена, а впоследствие и отляво по атаката на "блаугранас".

Защитниците на Челси са под постоянно напрежение.

32′

Оливие Жиру почти не играе с топката.

Безспорно най-изолираният от играта футболист на терена.

29′

Опит и на Суарес да порази вратата на Куртоа.

Този път стражът на гостите е на мястото си.

22′

Жълт картон за Роберто.

20′

ГОООООООООООООООООООЛ!!!

2:0!

Попадение на Дембеле!

Страхотен пробив на Меси, който преодоля трима бранители на съперника и подаде към младия си съотборник, който разстреля Куртоа!

Снимка 345382

14′

Изстрел на Вилиан!

Тер Щеген хваща топката в ръцете си.

12′

Засада на Рюдигер.

8′

Умтити чисти топката в странично хвърляне, след прострелно центриране на Моузес.

Кълбото отново отиваше към Вилиан.

6′

Тер Щеген спасява!

Опит на Вилиан да порази целта от близка дистанция.

Намесата на вратаря на каталунците е доста по-уместна от тази на "колегата" му от отсрещния край на терена, от преди няколко минути.

3′

1:0!

Скоростна акция на каталунците премина през Суарес, топката стигна до Меси, който от малък ъгъл я прати под плонжа на Куртоа!

Снимка 345383

1′

Вермален Палмиери

Барселона приема Челси в реванш от 1/8-финалите на Шампионската лига. В първия мач победител не беше излъчен, а спорът между двата тима приключи при резултат 1:1. Двубоят на стадион "Камп Ноу" стартира в 21:45 часа.

Испанският гранд е определян като големия фаворит, което предвид формата на тима, а същевременно и трите поредни тежки гостувания, завършили със загуби за Челси (1:2 от Арсенал за Карлинг къп, 1:2 от Манчестър Юнайтед и 0:1 от Манчестър Сити във Висшата лига), не е особено изненадващо.

Вилиан: Шампионската лига е специална надпревара

"Срещу Барселона всичко е възможно"

Под ръководството на Ернесто Валверде, каталунците демонстрират прагматичен стил на игра, който за момент им носи успех. Те са в серия от дванадесет мача без загуба във всички турнири, като в тези срещи са нанизали 26 гола и са допуснали едва пет.

Това ще бъде 14 сблъсък помежду им в Шампионска лига, като единствено Байерн (Мюнхен) - Реал (Мадрид) (18) и Барселона - Милан (15) са се срещали повече пъти.

Бартомеу: Да върнем Неймар в Барса? Това би било още едно унижение за клуба

"Не е удачно"

В тези двубои Челси има леко надмощие - четири победи, шест равенства и три загуби, а последните им четири дуела на "Камп Ноу" неизменно завършват с равенство. Последният случай беше през 2012 г., когато с човек по-малко лондончани измъкнаха 2:2, продължиха напред и впоследствие спечелиха турнира.

Челси обаче няма победа на този стадион от шест опита, но не са падали от Барса в последните осем мача помежду им. Добрата новина за англичаните е, че само в един случай не са се разписвали в дома на Барса - 0:0 през 2009 г., а в останалите неизменно бележат поне по един гол.

Снимка 341424

В 68% от случаите в турнира, когато първият мач завърши 1:1, домакинът на реванша продължава.