Атлетико (Мадрид) се класира на полуфиналите на Шампионска лига. "Дюшекчиите" направиха 1:1 срещу Лестър на "Кинг Пауър Стейдиъм" и така с общ резултат 2:1 продължават напред. Както е известно, Атлетико победи в първия мач на "Висенте Калдерон" с 1:0.

В днешата среща, "лисиците" опитаха да стигнат до чудото, но то така и не се случи. Така приказката за Лестър приключи след като в Англия тимът е на 12-ото място, а сега отпадна и в Шампионската лига. Въпреки това, англичаните си тръгват от турнира с високо вдигнати глави на крачка преди полуфиналите. Лестър бе последният оцелял английски отбор в тази фаза на турнира.

НА ЖИВО: Лестър - Атлетико (Мадрид)

Ще стигнат ли до чудо "лисиците"?

Срещата започна с лек натиск на домакините. Атлетико обаче успя първи да стигне до попадение. Филипе Луиш демонстрира брилянтната си техника и прати красиво прехвърлящо центриране в наказателното поле, където Саул Нигес успя да го превърне в хубав гол. Той отклони топката ниско в левия ъгъл за 0:1, усложнявайки задачата на домакините.

До края на полувремето не се случи нищо опасно и така двата тима се оттеглиха при резултата 0:1.

През втората част "лисиците" логично се хвърлиха в атака. В 61-ата минута, Джейми Варди засече отскочилата топка, попаднала при него в наказателното поле и с удар в горната вътрешна страна на мрежата вкара за 1:1.

Последва нови възможности пред домакините. Близо до ново попадение бе Варди, чийто отличен удар бе блокиран

Така Атлетико ще чака жребия, за да научи съперника си на полуфиналите, а Лестър ще се съсредоточи в изявите си във Висшата лига.