Кореа отнема топката и стреля от около 18 метра. Каспар Шмайхел отрази опита му, насочен под напречната греда.

Джейми Варди се включи добре в наказателното поле и овладя убийствен пас, преди да шутира към вратата, но ударът му беше блокиран от защитник, който се хвърли по невероятен начин на шпагат.

62′

Вилфред Ндиди овладя перфектно отскочилата топка и я изстреля от далечно разстояние, но опитът му не беше никак точен и топката профуча доста над напречната греда.

61′

ГОЛ ЗА ЛЕСТЪР! Джейми Варди засече отскочилата топка, попаднала при него в наказателното поле и с удар в горната вътрешна страна на мрежата вкара за 1:1.

56′

Хуанфран напуска, влиза Лукас.

50′

Антоан Гризман се отскубна, но вложи прекалено много сила в подаването си към Яник Ферейра.

46′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

46′

Шинджи Оказаки е заменен от Леонардо Улоа.

46′

Бенджамин Чилуел влезе на мястото на Йохан Беналуан.

45′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

42′
Снимка 289107

39′

Притежанието на топката е 53% на 47% в полза на домакините.

33′

Рияд Марез достигна до прецизно подаване и стреля добре по трева от движение, но опитът му беше отразен от Ян Облак.

26′

ГОЛ ЗА АТЛЕТИКО! Филипе Луиш демонстрира брилянтната си техника и прати красиво прехвърлящо центриране в наказателното поле, където Саул Нигес успя да го превърне в хубав гол. Той отклони топката ниско в левия ъгъл за 0:1, усложнявайки задачата на домакините.

25′

Рияд Марез изпрати топката в наказателното поле от свободен удар на няколко метра извън наказателното поле. Центрирането беше много добро, но вратарят скочи високо, за да улови топката и успя.

20′

Рияд Марез изпълни ъглов удар, но нито един негов съотборник не успя да играе с топката.

16′

Вилфред Ндиди опита да намери свободен съотборник в наказателното поле, но Ян Облак излезе, за да изчисти топката.

11′

Даниел Дринкуотър освободи пространство около себе си и опита удар от дистанция, който обаче бе блокиран.

8′

Марк Олбрайтън прати дълга топка напред към Джейми Варди, но вложи прекалено много сила и така топката излезе извън полето.

6′

Оказаки опита да подаде в наказателното поле, но Савич изби решително.

3′

Филипе Луиш се впусна към вратата, но защитник се върна добре, за да отнеме и се справи с опасността.

1′

Уйоа Торес

Лестър посреща Лестър в четвъртфинален мач-реванш от Шампионската лига. В първата среща на "Висенте Калдерон" мадридчани се наложиха с 1:0.

"Лисиците" стабилизираха представянето си под ръководството на Крейг Шекспир и вече са далеч от зоната на изпадащите във Висшата лига, но не спечелиха нито един от последните си 3 мача във всички турнири.

Атлетико пък е в серия от 9 мача без загуба, като победи в 7 от тях. Впечатляващ е фактът, че "рохибланкос" нямат нито едно поражение в последните си 12 гостувания.

Домакинире ще бъдат без наказания Роберт Хут, но в състава ще се завърне капитанът Уес Морган. Атаката отново ще се води от Джейми Варди и Шинджи Оказаки, а Риад Марез и Марк Олбрайтън ще им помагат с пробиви по двата фланга.

Лестър и Атлетико (Мадрид) в заветен двубой за място на полуфиналите в Шампионската лига

Ще напише ли Шекспир най-великата си "творба" в Шампионската лига?