Ботев Пловдив реагира мигновено и публикува официална позиция след решението на Спортно-техническата комисия към Българския футболен съюз да смени часа на Дербито за Пловдив срещу Локомотив от 1/4-финалите на Купата на България.
"Жълто-черните" се възмутиха от решението мачът да бъде преместен от 18:00 часа за 15:30 часа в четвъртък, 8 февруари.
"Канарчетата" зададоха и няколко въпроса към БФС, свързани с промяната на часа на мача с Локо Пловдив на "Лаута".
Пълната позиция на Ботев Пловдив:
"ПФК Ботев Пловдив изразява острото си несъгласие и възмущение от решението на БФС да промени часа на дербито Локомотив - Ботев днес в 16:00 ч., с мотив "по изискване на полицията".
Категорично заявяваме, че в публичното пространство липсва каквато и да е яснота кога полицията е уведомила БФС за подобно изискване. По наша информация писмото от полицията, адресирано до БФС, е постъпило във футболната централа преди 7 дни, но очевидно са били необходими цели седем дни, за да бъде прочетено и да се вземе решение.
Задаваме напълно логични и основателни въпроси към ръководството на БФС:
Какво правим с феновете, които вече са си закупили билети и са на работа?
Тези хора трябва ли да напускат работните си места, за да присъстват на мача?
Или за БФС няма абсолютно никакво значение дали по стадионите ще има фенове?
Подобно отношение показва пълна липса на уважение към привържениците - хората, заради които футболът изобщо съществува. Смяната на часа 72 часа преди мача, при това в работен ден, и насрочването му за 15:30 ч., е пример за поредното некомпетентно и безотговорно поведение на хората, работещи във футболната централа.
Това не е изолиран случай, а част от поредица решения, които системно вредят на българския футбол, на клубовете и най-вече на феновете. Настояваме за яснота, прозрачност и отговорност при вземането на подобни решения, защото в противен случай става ясно, че интересът на запалянковците е последното, което вълнува БФС".
n-a-U7doPfz9
на 10.02.2026 в 14:01:52 #7А Педерлото най невъзвзмутимо си набута пожарогасител в з.адника
waterloo
на 10.02.2026 в 13:42:22 #6Rafael.Nadal # 9
Rafael.Nadal
на 10.02.2026 в 05:16:39 #5Като се научат да годят на мач тогава ще се мисли за феновете ! Идеята е мача да завърши по светло понеже на полицията не и се занимава с вандали на тъмно ! Всеки мач между тези 2 отбора има проблеми с вандалски прояви ! Затова се налагат тези промени ! Ако си бяха ходили мирни и кротки да си гледат мач...нямаше да има проблем с полицията !
УмеренЦСКА
на 09.02.2026 в 20:30:57 #4Е, Ботев имат основание за недоволство. Но и техният съперник Локомотив има същото основание по същата причина. Крушарски ще се изкаже ли по темата?
nikox2
на 09.02.2026 в 18:34:38 #3Тези от БФС съвсем се оляха.И това е все още първи кръг от пролетния полусезон.Оня ден с лицензиране на ниви,днес с абсолютно неадекватно решение.И какъв е по точно проблема на полицията мача да се играе от 18ч.Няма да е за първи път.
Хор
на 09.02.2026 в 17:38:30 #2А, какво прави корифея на футбола и главен кадровик на бфс - "авторитетният" бизнесмен В.Стефанов. Изолирал се е, мълчи. Да не е станал будист?
XAN_lil
на 09.02.2026 в 17:28:16 #1Така е, кой рипка срещу бф$ и любимците им, ще страда...позната картинка с ЦСКА, особено при ГГ