Атлетико (Мадрид) и Манчестър Юнайтед завършиха 1:1 в първа осминафинална среща от Шампионската лига.

Домакините отбелязаха рано, а след това успяха да затворят играта на безидейния Манчестър Юнайтед до 80-ата минута, преди Антъни Еланга отново да влезе в ролята на жокер за отбора и да донесе крайното 1:1.

Снимка 564717

"Дюшекчиите" поведоха в 7-ата минута на срещата, когато Ренан Лоди изпрати фантастична топка към наказателното поле, а Жоао Феликс използва лошата реакция на Хари Магуайър и Рафаел Варан и с прекрасен плонж откри резултата.

Снимка 564718

След преднината тимът на Диего Симеоне нямаше проблем да остави топката на съперника и да изчака своя шанс, но "дяволите" бяха безидейни в атаката и имаха само два удара (извън рамката на вратата) през първото полувреме.

Снимка 564724

Двубоят беше подобен и през второто полувреме, преди в 75-ата минута Ралф Рангник да вкара своя любимец Антони Еланга, който отговори с хубав гол само пет минути по-късно след пас по конец от Бруно Фернандеш.

Снимка 564738

В 87-ата минута влезлият от резервната скамейка Антоан Гризман имаше перфектен шанс да върне преднината на Атлетико, но нацели напречната греда.

В края на първата част домакините удариха още една греда. Лоди отново центрира остро отляво, Вършалко нанесе удар с глава, топката тупна на земята и се отби от напречната греда.