Снощи Ювентус победи Олимпиакос с 2:0 и се класира на 1/8-финал в Шампионска лига, но старши треньорът на "бианконерите" - Масимилиано Алегри не остана никак доволен от видяното по време на второто полувреме и бе ядосан и след края на двубоя.

Ювентус с категоричен успех срещу Олимпиакос с 2:0

Гостите диктуваха играта през целия мач

"Не играхме добре през второто полувреме, затова бях гневен. Подобна игра е много опасна в Европа. При един корнер в края на първото полувреме можеше да ни вкарат и резултатът да стане 1:1. Този мач бе като финал. Трябваше ни победа, за да сме сигурни, че продължаваме и да не разчитаме на позитивен резултат в мача в Барселона. През второто полувреме бъркахме твърде много пасове и рискувахме да се стигне до опасни ситуации. Важно бе да не допуснем гол. Бяхме в подобна ситуация в мача с Наполи. Действахме твърде статично, а няма как да контролираш играта по този начин. Трябва да коригираме тези технически грешки. Когато водиш в резултата, напрежението се трупа. В тези вмоменти трябва да действаме по-добре, по-фокусирано и да не правим толкова грешки", коментира Алегри.