Ювентус се наложи над Олимпиакос с 2:0 като гост и се класира за осминафинал в Шампионската лига. Италианският шампион се нуждаеше от победа и излезе за нея.

Лесна победа на Барселона срещу Спортинг с 2:0

Каталунците се наложиха без напрежение

В 15-тата минута Хуан Кудрадо откри, след като беше оставен сам на задната греда. Това успокои гостите, които наложиха своя стил на игра и диктуваха темпото през цялата среща.

Домакините така и не можаха да влезнат в мача и да застрашат опасно Войчех Счесни. Италианците имаха 58% владение на топката. Те превъзхождаха значително и по още един интересен статистически показател. На играчи на Ювентус беше оказана медицинска помощ седем пъти, докато лекарският екип на гърците не влезе на терена.

В добавеното време на втората част Бернардески сложи "черешката на тортата" като с брилянтна индивидуална акция вкара второто попадение. Той получи пас по дясното крило, навлезе навътре и вкара неспасяемо в далечния ъгъл.

Така Ювентус се класира на второ място в група "D", а Олимпиакос ще има възможността да съсредоточи всичките си сили за спечелване на поредната титла на Гърция.