Американците изглежда са пристрастени към работата си. Жителите на САЩ прекарват повече време в работа, отколкото служителите на което и да е място в Европа.
Също така гражданите отвъд Океана се пенсионират по-късно и имат по-малко почивни дни.
Според нови данни европейските работници се трудят с един час по-малко на ден, отколкото техните американски колеги.
В проучването се посочва, че обикновеният човек на Стария континент работи с 19 на сто по-малко от средностатистическия американец, пише Bloomberg.
Това е около 258 по-малко часа годишно или около 60 минути по-малко всеки ден от седмицата.
Отработените часове варират много в отделните държави според работния документ на групата икономисти от висшето учебно заведение в Аризона, университета McMaster и университета Гьоте във Франкфурт.
Проучването цели сравнение на общите работни часове на човек, а не на броя на служителите в дадената страна, коментират учените в доклада. Тук се включват и други фактори като пенсионираните например.
Швейцарските работни навици са най-сходни с тези на американците, а в европейската страна средностатистическият служител се труди неуморно по 21.5 часа на седмица.
Най-малко време в труд прекарват италианците, които стоят зад бюрото по 18.4 часа на човек за седмица.
Жителите на Ботуша прекарват с 29 процента по-малко часове в труд за година, отколкото служителите в САЩ, сочи още докладът.
Една от теориите защо американците прекарват най-много време в труд е схващането им, че допълнителното усилие е по-вероятно да се отплати и хората да печелят повече.
"Американците са наистина по-богати от европейците и една от причините за това са данъците, които потискат стимулите за работа в Европа", коментира икономистът от Университета на Калифорния Лий Оханиан.
val-mar
на 20.10.2016 в 23:44:44 #6emilio11, ти как си по тези неща от живота?
val-mar
на 19.10.2016 в 19:21:09 #5Аз обикновено избягвам форуми и коментари, но тук май попаднах на интелигентни хора и ми хареса да ви слушам (по-точно да ви чета).И двамата сте прави, и именно за това често има различни гледни точки, които се допълват, за да направят картината пълна. Levin, това, което казах не беше, за да ти правя оценки а за да те предизвикам, да разкажеш още нещо, и ти го направи, за което съм ти благодарен. Аз не съм живял за дълго извън България, но съм бил по-скоро като турист (и по бизнес) в голяма част от държавите в Европа, Азия, Америка, Северна Африка. Т.е. нямам вашият опит, но с удоволствие ще прочета мненията ви по следните въпроси: -Доколкото усещам единият от вас е приел донякъде системата в САЩ. и е търсил начин да се впише в нея? Другият от вас упреква системата, че притиска и едва ли не поставя хората в унизително положение? Дано правилно съм ви разбрал?! Въпросите ми са: - Защо тогава хора от цял свят дават мило и драго, за да им позволят (или незаконно) да живеят в тази страна (САЩ)? - Защо хората, които не харесват условията и системата, не напуснат страната и не отидат другаде - свят голям?! Аз смятам, че ако не ти харесват условията там, където си роден, си длъжен да се опиташ да намериш съмишленици и заедно с тях да промените ако трябва и системата! Но ако си отишъл в чужда страна, където хората са си създали система, удобна и добра за тях, ти си длъжен да се впишеш в нея, ако не искаш тя да те изхвърли. Не упреква никого, а просто питам.
val-mar
на 19.10.2016 в 11:43:05 #4emilio11, шапка ти свалям за мъдрите приказки!
emilio11
на 19.10.2016 в 09:33:55 #3Levin, работил съм дълго време с американци, бил съм в Щатите, мога да изкажа някои мои наблюдения. Първо да уточня, че за мен не е велик някой, който изкарва 500к или кара Ферари. Имам други критерии, вкл. и за себе си Та значи проблемът не е толкова в това, колко изкарваш, а дали не харчиш повече, отколкото получаваш. И аз имам горчив опит с това. Примерно сега всички са убедени, че непременно трябва да имаш кола, колкото по-хубава (скъпа), толкова по-добре. И аз така навремето си купих с овърдрафта на заплатата кола, при това изборът на модел не беше лош - поддръжката не беше много скъпа, с газова уредба - разходите за гориво бяха умерени. И като се започна - всеки месец лихви на овърдрафта, такси за обслужването му, номинално тази кола съм я платил почти двойно. Разходи по колата - данъци, застраховки, паркинг, прегледи, поддръжка (няма как без никаква). Този овърдрафт така и не го възстанових, само ми го увеличиха и 8 години всеки месец си плащах лихвите по него, което на годишна база отива към 18%. Искаме да ходим на почивка, няма налични, плащаме с кредитна карта - и там ГПР отива към 18%. Ходи ни се на заведение - плаща се от овърдрафта реално. Така всяка година аз реално трябваше да изработвам поне едни 20% процента повече от това, което изкарвах. Т.е. желанието да имаш ВЕДНАГА желаното те води до това да го плащаш по-скъпо. Кой е виновен - аз или системата? Накрая се принудих да продам колата, докато още можеше да взема нещо за нея и вече 7 години живея без кола. Оказа се, че е много по-приятно. Повечето време се придвижвам с колело или обществен транспорт. Движа се повече, чувствам се физически много по-добре. И стресът ми е много по-малък - няма нужда да се чудя как ще закарам колата на ремонт, къде да паркирам, нервите в задръствания. Ако бях взел такова решение на времето, банките нямаше да са спечелили от мен една сума, за която хората отчаяно се борят в реалитита или мечаят да спечелят от лотария. Да, сега някои хора се отнасят снизходително към мен, че нямам кола, но ако не бях натрупал дългове и не ми се беше наложило да продавам имот заради тях, все едно щях да съм спечелил една тлъста сума, само че изработена от мен с честен труд. И щях да имам по-голямо собствено жилище. Колко хора се водят милионери, а имат кредити за стотици милиони даже? Мисълта ми е, че ако поддържаш баланс между приходи и разходи, може да си живееш чудесно. Когато ми се наложи, разбрах с колко малко мога да живея, и да се чувствам добре. А когато печелех много, харчех 20 пъти повече и бях в постоянен стрес от трупащия се дълг. Като заключение - никой да не очаква, че някоя страна, работодател, партия или Господ може бе ще го направи богат и щастлив. Тези работи зависят от нас самите, всеки за самия себе си.
val-mar
на 18.10.2016 в 22:40:53 #2Levin, на каквото на човек му е нивото на интелект, образование, култура, желание за работа, на съответното ниво са му доходите, както и положението в обществото! А ако не ти харесв си организирай собствен бизнес и стани милионер. Нали за това си там - да сбъднеш своята американска мечта. Да, ама май не ти стиска и всички останали са ти виновни, а?!
hmmm
на 18.10.2016 в 19:15:38 #1Естествено че според Блумбърг американците ще работят повече, само ми е интересно как ги извадиха тези малки числа. То май и в документа са съвсем различни. Ето тук са представени реални статистики и драстично се различават. Отделно има едно нещо което се нарича производителност на труда, тоест може и 50 часа да направиш без да си свършил нищо. http://stats.oecd.org/Index.aspx?DataSetCode=AVE_HRS