Велизар Димитров и Металург (Донецк) допуснаха нова загуба в украинското първенство. В мач от 3 кръг тимът на българина отстъпи с 0:2 като гост на Днепър.

И двата гола в мача реализира новата звезда на украинския футбол Евген Коноплянка, който направи впечатление на Евро 2012 и предизвика интереса на редица европейски грандове.

Коноплянка откри резултата още в 4-ата минута, а в 27-ата удвои. Велизар Димитров започна титуляр за Металург и остана на терена до 87-ата минута, когато отстъпи мястото си на Данило.

Цял мач за тима от Донецк игра бившият футболист на Левски - Зе Соарес, а ексиграчът на ЦСКА Грегъри Нелсън се появи на терена в 61-ата минута, когато замени Казарян.

Маталург (Донецк) заема 14-о място в класирането с две загуби от два мача, а Днепър е пети с 2 успеха от 2 срещи. Лидер с пълен актив след 3 мача е Динамо (Киев).