Станимир Стоилов за сетен път показа, че обича битките в евротурнирите, без значение от съперника, а неговият Астана днес направи първата крачка към плейофите за влизане в групите на Шампионска лига. Казахстанците победиха на своя "Астана Арена" хегемона в Полша - Легия (Варшава), налагайки се с 3:1.

Успехът можеше да е и по-категоричен, ако домакините бяха показали повече майсторство в завършващата фаза. Отменено попадение, греда и т.н., попречиха на футболистите на Стоилов обаче да си осигурят още по-комфортна преди реванша.

Още на почивката те дръпнаха в резултата с 2:0 срещу отбора, който миналата година изпусна да бие Реал (Мадрид) у дома в групите на Шампионска лига, завършвайки 3:3 в Полша.

Гол на Жуниор Кабананга бе отменен справедливо десетина минути след началото на второто полувреме, а минути по-късно домакините направиха фрапантен пропуск за 3:0 при контраатака. Садику обаче вкара за Легия четвърт час преди края на срещата - 2:1

Изглеждаше, че сблъсъкът ще завърши при този резултат, но в добавеното време Патрик Твумаси вкара още един гол за Астана, и така казахстанците си осигуриха добра преднина преди ответния двубой - 3:1!